Projekt włodawskiej promenady najlepszy

Włodawski projekt budowy promenady znalazł się na pierwszym miejscu listy przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach Działania 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne – projekty lokalne, otrzymując 88 punktów. Do konkursu zgłoszono łącznie 28 projektów. Włodawa wyprzedziła tak znane miejscowości turystyczne jak Krasnobród czy Zwierzyniec.

Nowoczesna promenada nad Włodawką połączy ulicę Mostową z ulicą Okunińską. Składać się będzie z chodnika i ścieżki rowerowej, ławeczek, miejsc postojowych dla rowerzystów oraz pomostu widokowego. Teren będzie oświetlony i objęty stałym monitoringiem. Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”.

 • Budowa promenady pozwoli na ożywienie tej części miasta. Jest to dobre miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców mimo licznych trudności spaceruje brzegiem Włodawki. Już niebawem będą mogli się cieszyć rekreacją w bardzo komfortowych warunkach. – zapewnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Wartość inwestycji to 1 188 026,35zł. Dofinansowanie wyniesie 83% tj. 986 987,29 zł.

UM Włodawa

1 Komentarz do "Projekt włodawskiej promenady najlepszy"

 1. Nie wierzę!!! Przecież dwa lata temu przewodniczący SLD uwalił dofinansowanie unijne, które było przeznaczone między innymi na budowę tej promenady. Dzisiaj głosi, że jest to wspaniałe przedsięwzięcie, a niedawno głosował przeciw takiemu projektowi. Wdrażając ten projekt udowadnia, że nie ma sam żadnego pomysłu i rzeczywiście to co mówią mieszkańcy jest prawdą, że nadaje się on tylko do prowadzenia imprez w plenerze.

 2. “Dzięki temu mieszkańcy Włodawy oraz turyści wypoczywający nad jeziorem Białym będą mogli podziwiać zabytki miasta a z drugiej strony obszar chroniony Natura 2000 „Poleska Dolina Bugu”.”
  Ten obszar chroniony to ogródki działkowe?

 3. Wtedy radny | 14 grudnia 2016 at 20:46 |

  Uwaliliśmy wtedy projekt beznadziejny kaflarni i prosiliśmy Septembera, żeby puścić tylko promenadę, ulice i park przy cerkwi. Ale ten uparty się nie zgodził. A projekt kaflarni był żenadą za grube miliony.

 4. Promenada nad Włodawką z widokiem na ruiny kaflarni i zakrzaczoną dolinę Bugu oraz rozwaloną drogę gruntową nad tymże. Rewelacja. Brawo ON!!!

 5. Szanowni użytkownicy forum – jeżeli nie podoba wam się inwestycja napiszcie pismo do burmistrza,żeby zrezygnował z dofinansowania. Tylko pismo musicie podpisach Imieniem i Nazwiskiem, a na to oczywiście brak Wam odwagi.
  Gówniarze.

 6. Mamo, to może tu tez podaj imię i nazwisko, jak coś piszesz 😉

 7. Powiem wam jak to było. zblizaly sie wybory i nie mozna bylo poprzec projektu wrzesnia, jak by to wygladało?? zadzawoniłem po holego. przywiozla go baba 🙂 a budyn postawil flaszke. pisuar wlodawe ma w glebokim powazaniu tak wiec zgodzil sie bez wachania uwalic projekt, kazal grubemu srańce z kodenca aby uwalil w glosowaniu. to czysta polityka. ale dzieki wam kochani wyborcy, kochani wlodawianie ani ja, anni sranko ani holi pracowac nie musimy no i moja bozenka ma wiecej czasu dal mnie. pa frajerzy

 8. Dobre

 9. Choinki zapachowe mu sprzedawać, a nie zarządzać miastem.
  Wyciąga cudze projekty i mówi, że to jego pomysł. Jakby nie zrobił zadymy z odmową pieniędzy, to dzisiaj cały tamten obszar były zrewitalizowany, włącznie z kaflarnią o której dzisiaj także pozytywnie się wypowiada, gdy trwały rozgrywki w kosza. Istna schizofrenia.

 10. A ten edek to łągwa skoro pisze tak ze szczegółami?

 11. Chyba wujek niezłą przytulił kaskę.

 12. Gość jest śmieszny, a zarazem żałosny. Dwa lata siedzi i prócz pozatrudniania swoich towarzyszy to nic nie zrobił by zwiększyć dochody miasta. Teraz chwali się programem, który wcześniej zablokował wspólnie z pisowcami

 13. Hej ludziska nic już nie czaję .Poprzedni wizjoner zjechał z Kościelnej inwestycjami w dolinę Bug-Włodawka (kajakowa super przystań !!!!) , w zamyśle kaflarnia i promenada ,a centrum miasta syyyyyyfffff. Kaflarnia padła.Promenada padła.Ten co uwalił ten projekt wskoczył na stołek: kaflarnia priorytet.Promenada priorytet. UL.Czworobok- syf, ul.Rynek -syf. Janek Wśsniewski padł!!!

 14. Tego nawet towarzysze nie potrafią zrozumieć, ale najważniejsze, że wujek dobra rada nieźle na tych projekcikach zarabia!

 15. Tak coś pamiętam, że projekt kaflarni kosztować miał chyba 3x tyle,co ten i forsowany był w momencie, gdy miasta nie było na to stać. Poprzedni burmistrz zlikwidował w mieście niemal wszystko, co się dało, by tuż przed wyborami wciągnąć z kapelusza projekt za 3 bańki. Wówczas radny Muszyński mówił wprost, że będzie trzeba zainwestować w ten teren, ale w sposób uzasadniony ekonomicznie. Pan Paweł twierdzi, że burmistrz nic nie robił przez dwa lata, podczas gdy po tym czasie znów mamy Dni Włodawy, Lato z folklorem, kino, ponadto szkołę muzyczną na poziomie godnym pozazdroszczenia, a wszystko to poprzednik uważał za niemożliwe do zrobienia. Przyszedł czas na promenadę i przyznać trzeba, że dość szybko. (Notabene śmiem twierdzić, że gdyby rządził PiS, to w życiu nie zrealizowałby pomysłu podobnego do poprzednika. Zbyt duża zawiść…)

 16. Dołączę jeszcze wyraz mojego szacunku dla pana Muszyńskiego za odwagę, bo przecież musiał wiedzieć, że pojawią się takie głosy. Jednak uznał interes miasta za ważniejszy od obaw przed falą krytyki i hejtu. A co do obsadzania stanowisk, to tylko jedno słowo: Misiewicze! 😛 Czy według Was ktoś nie nadaje się do swojego stanowiska i powinien ustąpić? Serio pytam, bo moim zdaniem wszystko działa sprawnie. Jakieś argumenty anty? Nie licząc PKSu, bo ten upada już od dawna.

 17. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki