Pracownicy szpitala podwyżki dostaną w ratach

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał 14 szpitalom na Lubelszczyźnie dodatkowe pieniądze na podwyżki dla personelu medycznego. Na liście znalazł się m.in. SPZOZ we Włodawie. Kwota przekazana przez fundusz to “kropla w morzu potrzeb”. Dyrekcja placówki zapewnia jednak, że podwyżki wypłaci. Lekarze i pielęgniarki czekają na nie od trzech miesięcy.

Na początku lipca tego roku Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył kontrakty dla szpitali. To w związku z wejściem w życie ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Krótko mówiąc, pieniądze były potrzebne na ustawowe podwyżki dla personelu medycznego. Szpitalne kontrakty wzrosły o 16 proc. Jak się jednak okazało, nie we wszystkich placówkach. Teraz NFZ wyrównuje różnicę.

– Pieniądze trafią do szpitali, których wzrost wartości kontraktów netto, po ostatnim lipcowym zasileniu podwyżkowym, nie przekroczył 16 proc. Na Lubelszczyźnie jest ich 14. Chodzi głównie o szpitale powiatowe – wyjaśnia Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowa Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Placówki otrzymają w ciągu najbliższych 10 miesięcy w sumie prawie 30 mln 100 tys. złotych. – W przypadku SPZOZ we Włodawie chodzi o kwotę ponad 2 mln złotych – informuje rzeczniczka.

Dla zadłużonego na prawie 30 mln złotych szpitala we Włodawie, pieniądze z NFZ są “kroplą w morzu potrzeb”. Medykom dają jednak nadzieję na długo wyczekiwany wzrost wynagrodzeń.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Pracownicy szpitala podwyżki dostaną w ratach"

  1. przerost administracji. Lewe umowy w administracji. nietrafione inwestycje. niechlujstwo administracji w tworzeniu pism. bałagan totalny w szpitalu. Likwidacja OIOM i SOR. Baba uciekła na urlop . Starosta z Zarządem klakuje takim decyzjom…burdel jak talala.

  2. Dostaną w ratach, dobrze że nie w rublach…

  3. To prawda, bałagan totalny. I w tym bałaganie zarobki mają całkiem niezłe. Czasem tylko niektórym pacjent przeszkadza….

  4. Jan, z ust mi to wyjąłeś! Gdyby nie pacjenci, mieliby życie jak w Madrycie…

  5. Ciocia ma się dobrz. Zamknęła Sor a burdel został

  6. Najważniejsze że rozbuchana i nieudolna dyrekcja szpitala i taki sam zarząd powiatu pensję mają na koncie terminowo i w całości

  7. Baba rozkłada szpital . Zarząd powiatu ten rozkład przyklepuje. Baba obraża (ostatnia sesja rady powiatu) pracowników szpitala. Starosta to przyklepuje. Niebawem pracownicy pójdą do komornika zobaczymy czy władza też to przyklepie. Zamkniecie SOR to s…Ale co tam z Wisznic bliżej do Białej Podlaskiej.

  8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content