Pracownicy, nie lękajcie się…

Tak apelował do urzędników nowy wójt Dariusz Semeniuk, chwilę po tym, jak został zaprzysiężony. Zapowiada pewne zmiany na stanowiskach, ale twierdzi, że nie chce przeprowadzać rewolucji. Pierwsza roszada dotyczy sekretarza.

Dariusz Semeniuk złożył ślubowanie w poniedziałek, 19 listopada. Wygrał wybory jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Chcę stworzyć w urzędzie jedną wielką rodzinę, abyśmy razem dbali o gminę, która jest naszym domem. Każdy dom trzeba modernizować. Lista potrzeb jest długa. Najważniejsze problemy to drogi, chodniki i oświetlenie. Myślę, że za 5 lat będziemy się cieszyć z sukcesu – przekonywał w swoim wystąpieniu tuż po złożeniu ślubowania.

Do pracowników urzędu zgromadzonych na sali obrad apelował, aby nie lękali się zmiany władzy. – Przez 20 lat byłem dyrektorem gimnazjum. Współpracowaliśmy w tym czasie i mam nadzieję, że będziemy dalej współpracować – tłumaczył.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Pracownicy, nie lękajcie się…"

 1. No i mamy polityka od teraz nominacje polityczne

 2. Traktor Zetor | 6 grudnia 2018 at 15:30 |

  Panie Wójcie !
  Pracownicy nie lękają się. Niestety my mieszkańcy Gminy Włodawa zaczynamy się naprawdę lękać Pana podejściem do budżetu na 2019 r. Znowu okazuje się, że liczy się tylko Różanka i Orchówek, który ma wielu radnych i jest w stanie “skopać panu tyłek”. Pan ma być wójtem wszystkich miejscowości nie tylko tych “lepszych” typu Różanka czy “skuteczniejszych” typu Orchówek. Jeśli Pan tego nie rozumie to niech Pan poświęci weekend na czytanie ustaw o istocie gminy, czym ona jest i jakie ma zadania. Rozumiemy Pana rozterki może wynikające z tego, że nie ma Pan doświadczenia w zarządzaniu administracją, której w poprzednim zakładzie w którym Pan pracował po prostu nie było, bo wszystko robiła gmina. Tu działa to trochę inaczej. Prosimy pamiętać o małych skupiskach ludności np. typu Luta i jej podobnych.

 3. He he twórzmy jedną rodzinę w całej gminie a nie urzędzie. Rodzina to wszyscy mieszkańcy a nie osoby współpracujące codziennie z panem, które są od pana ocen dotyczących ich pracy uzależnione.
  Daliśmy panu olbrzymi kredyt zaufania i będziemy patrzyć panu na ręce czy sprawiedliwie dzielony jest dochód gminy na poszczególne wsie.

 4. Jadwiga z Suszna | 8 grudnia 2018 at 07:22 |

  Panie Dariuszu trzeba zmienić pozycję. Proszę nie zapominać, iż to Pan teraz tworzy strukturę gminy i jest odpowiedzialny za jej działanie. Współpraca była konieczna jak był Pan dyrektorem szkoły teraz to urzędnicy mają wykonywać polecenia, aby realizować Pańską wizję gminy (o ile ją Pan ma). Także śmiało nie jak kolega, tylko jak szef menedżer samorządu bo inaczej zostanie Pan zmielony przez urzędnicza bylejakość. Jako mieszkaniec proponuję na początek czas pracy urzędu wziąć na warsztat. Tak żeby mieszkańcy wiedzieli, że urząd pracuje od 7.30 do 15.30 a nie jak teraz od 7.00 do 15.30. i efekt taki jak przyjdziesz o 7.oo to jeszcze nie ma urzędnika jak o 15.00 to już jest w domu. I cały czas na tapecie powinien być stosunek do klienta urzędu. Nie jest źle jeszcze jest dużo obojętności zamiast pomocy i dużo spraw prywatnych (Portale społecznościowe, zakupy przez internet itp.)w czasie pracy. Życzę powodzenia, a i jeszcze gratuluję
  zmiany sekretarza bo była potrzebna.

 5. Wygrał wybory bo mieszkańcy gminy Włodawa tak chcieli, a co będzie dalej to zależy tylko od niego samego.

 6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki