Pracowity weekend na drogach powiatu włodawskiego

To zaledwie półmetek długiego weekendu, a włodawska „ drogówka” może pochwalić się całkiem sporym dorobkiem ujawnionych wykroczeń!

W piątkowy wieczór w miejscowości Okuninka 19- letni mężczyzna z województwa mazowieckiego kierując samochodem osobowym w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 93 km/h. Kierującemu zatrzymano prawa jazdy, nałożono na niego mandat w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych.

W sobotę nie poszczęściło się dwóm mieszkańcom powiatu włodawskiego. Jeden z nich poruszał się Audi z prędkością 151 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h, drugi zaś jechał 153 km/h na drodze z dopuszczalną prędkością 90 km/h. Obydwaj otrzymali mandaty w kwocie 2000 zł i 14 punktów karnych. Następny „ wpadł” 45- letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim marihuanę. Kontrolę zakończył w policyjnym areszcie.

Niedziela okazał się mniej szczęśliwym dniem dla dwóch mieszkańców Włodawy. Panowie przemieszczali się na rowerach jedną z włodawskich ulic. Podczas kontroli „ wydmuchali” kolejno promil i półtora promila alkoholu. Przejażdżka kosztowała ich po 2500 zł. Sprawą 32- letniego kierowcy zajmie się włodawski Sąd. Mężczyzna wyprzedzał pojazd rolniczy przekraczając linię podwójna ciągłą, na oznakowanym przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. Grozi mu nawet 30000 zł grzywny!

W dalszym ciągu ponawiamy apele o bezpieczną i rozważną jazdę! Piękna pogoda sprzyja zwiększaniu prędkości lecz zachowajmy zdrowy rozsądek. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Aspirant Daniela Giza- Pyrzyna
KPP Włodawa

1 komentarz "Pracowity weekend na drogach powiatu włodawskiego"

  1. chyba zbyt duży kąt pomiaru Pani sierżant???? wynik może być zafałszowany..

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.