POŻEGNANIE Z MUNDUREM PO 26 LATACH SŁUŻBY

„Życie składa się z powitań i pożegnań” te słowa Wiktora Hugo doskonale oddają charakter policyjnej służby. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się uroczyste pożegnanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – mł. insp. Romana Juszczyńskiego, który po 26 latach służby rozstał się z mundurem odchodząc na zaopatrzenie emerytalne.

„Życie składa się z powitań i pożegnań” te słowa Wiktora Hugo doskonale oddają charakter policyjnej służby. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się uroczyste pożegnanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie – mł.insp. Romana Juszczyńskiego. W uroczystości tej uczestniczyła kadra kierownicza jednostki, policjanci i pracownicy cywilni. W imieniu wszystkich zebranych, gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji planów po przejściu na emeryturę złożył Komendant Powiatowy Policji we Włodawie mł. insp. Mariusz Siegieda.

Odchodzący na emeryturę mł. insp. Roman Juszczyński podziękował wszystkim za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Mł. insp. Roman Juszczyński w szeregi Policji wstąpił w 1990r. Absolwent wyższych uczelni: UMCS w Lublinie– oraz WSPOL Szczytno niemal  przez cały okres swojej wieloletniej służby związany był z pionem prewencji na stanowiskach wykonawczych jak i kierowniczych. Między innymi pełnił funkcje oficera dyżurnego, eksperta Jednoosobowego Stanowiska ds. Kontroli, oficera prasowego oraz Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. W 2010 roku mianowany na I Z-cę Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Wieloktrotnie odznaczany i wyróżniany odznaczeniami resortowymi i państwowymi. W  2001 roku brazowym medalem za „Zasługi dla obronności kraju”, w 2005 brązowym „Krzyżem Zasługi”, w 2009 roku złotym medalem za „Zasługi dla pożarnictwa”, w 2011 roku brązową odznaką „Zasłużony Policjant”  i w 2012 roku złotym medalem  „Za długoletnią służbę”.

Przez 26 lat swojej służby mł. insp. Roman Juszczyński dał się poznać jako znakomity fachowiec, człowiek uczciwy, skromny i empatyczny. W codziennej służbie bardzo zaangażowany w sprawy jednostki. Pełniąc funkcję przełożonego zawsze znajdował czas na rozmowę ze swoimi podwładnymi, jak również chętnie służył dobrą radą i pomocą.

W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników jeszcze raz dziękujemy Zastępcy Komendanta za lata służby i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem. Niech emerytura będzie   czasem dla rodziny oraz początkiem nowego życia pełnego optymizmu, dystansu i zadowolenia.

żródło: KWP  E.T.

Zmiana wielkości czcionki