Powoli wraca normalność

Od świątecznego weekendu dróg wiodących do Włodawy nie blokują już policyjne patrole. Do tej pory mundurowi mieli obowiązek zatrzymać i sprawdzić każdy pojazd wjeżdżający i wyjeżdżający z miasta. Nie oznacza to, że kontrole znikną, ale na pewno będą mniej uciążliwe.

Ze względu na stan wyjątkowy wprowadzony jesienią ubiegłego roku, a potem na strefę z zakazem przebywania w bezpośredniej bliskości granicy z Białorusią wszystkie drogi wiodące do Włodawy były obstawione dzień i noc przez policyjne posterunki. Mundurowi ściągnięci do miasta z jednostek w całej Polsce mieli obowiązek zatrzymać i sprawdzić każdy samochodów wjeżdżający i wyjeżdżający ze strefy.

Nie wszystkim przypadło to do gustu, więc wielu mieszkańców powiatowych wsi i osad omijało Włodawę robiąc zakupy i załatwiając swoje interesy w innych miastach jak Chełm czy Parczew. O zdjęcie albo chociaż przesunięcie strefy na wschodnie granice miasta apelował do centralnych władz burmistrz Wiesław Muszyński tłumacząc, że miasto pozbawione turystów chyli się ku upadkowi. Chodziło głównie o miejscowych przedsiębiorców, ale też i o kulturę, bo w strefie nie można robić imprez masowych jak np. Dni Włodawy. Z miejscowym komendantem rozmawiał w tej sprawie również starosta Andrzej Romańczuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

3 komentarzy "Powoli wraca normalność"

  1. Sieroty komusze ,nic wam czerwone pachołki i sługusy zachodu nie pasuję.A większość ludzi pozytywnie wypowiadało się o pobycie policji na granicy.Jakby na granicy stał wermacht popadlibyście w samozachwyt.Włodawa i turyści ,na Białe i po zakupy do znanych sieci ale czy ktoś blokował im drogę?Zawracał?Wy durnie ,komu wciskacie te kity?Mieszkam tu i wiem jak było.Jednak UM ,starostwo ,widzieli sprawę całkowicie inaczej.Terror się dział według nich.Kultura,co nazywasz kulturą ?Pajacowanie na scenie po dwóch setach wódy?Kluczyków zapomniałeś,dokumentów,wóz ukradli ale szkoda że nie zamknąłeś auta hehe

  2. “Anonim” – imbecyl.

  3. Anonim, nie pij tyle, to szkodzi…

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.