Powiat włodawski znów obszedł się smakiem

Powiat włodawski znów został pominięty przy podziale Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze dostały za to miasto Włodawa i gminy Wyryki oraz Wola Uhruska, których wójtowie są kojarzeni z PiS.

W środę (31 marca) Lubelski Urząd Wojewódzki zamieścił informację o wynikach drugiego naboru samorządowych wniosków do dofinansowania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. W województwie lubelskim do podziału było 162 mln zł. Na liście samorządów, które dostały dofinansowanie, znów próżno szukać powiatu włodawskiego czy gmin włodawskich, w których nie rządzą wójtowie popierani czy kojarzeni ze Zjednoczoną Prawicą. Wyjątkiem jest miasto Włodawa, która dostała 400 tys. zł (wnioskowała o 1,7 mln zł) na budowę skateparku i rowerowego miasteczka ruchu. W gminach, które nie dostały ani grosza, nie kryją rozczarowania i zdenerwowania.

– Wygląda na ta, że – tak jak za pierwszym razem – pieniądze głównie rozdawano według partyjnego klucza i większość z nich trafiła do samorządów, których wójtowie byli popierani, bądź są kojarzeni z PiS – słychać głosy niezadowolenia. – A choć fundusz nazywa się rządowy, to składają się na niego wszyscy podatnicy, niezależni od poglądów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Powiat włodawski znów obszedł się smakiem"

  1. Skandal ale można było przewidzieć że tak będzie.Chełm zawsze czerwony wybrał Banaszka i mieszkańcy nie żałują tylko korzystają.Tańczyć śpiewać więc i nie płakać.Tylko w następnych wyborach nie głosujcie inaczej bo znów się nie wstrzelicie;)

  2. Efekty wojenki politycznej w powiecie. Rządzący i opozycja mają w tyle obywatela. czekają tylko na instrukcje z Warszawy. Jedni z ul. Nowogrodzkiej drudzy z ul. Pięknej.

  3. Nie martw się starosto Andrzejku zawsze można zwrócić się do Niemców. Oni już cię znają i na pewno pomogą.

    • Taki dobry starosta załatwił respiratory tylko że nie wie lub nie chce wiedzieć ze w szpitalu szpilewiczowa tak zarządza ze nawet nikt nie potrafi ich używać.

  4. Słabo wnioski piszą to nie dostaja

  5. Nie rozumiem polaków którzy głosują na komunistów ze wsi i miasta. Czego sie wyborcy spodziewaliście ze dostaną złotówkę? Nie zasłużyli bo to są niedobrzy ludzie.

  6. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.