Powiat włodawski znów bez kasy

– To już nawet nie jest śmieszne, to po prostu skandal! – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski, dowiedziawszy się, że wnioski złożone przez powiat nie tylko nie otrzymały dofinansowania, ale zajęły ostanie trzy miejsca na liście rezerwowej Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

21 kwietnia rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Województwo lubelskie otrzyma 289 mln zł, które przeznaczy na remont i budowę nowych dróg. Pozytywną akceptację uzyskało 48 wniosków powiatowych i 118 gminnych.

Fundusz ten to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Do województwa lubelskiego trafiło już – w latach 2019-2020 – ponad 613 mln zł. Z tegorocznego rozdania w realizacji będzie kolejne 364 km dróg powiatowych i 161 km dróg gminnych.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Powiat włodawski znów bez kasy"

 1. starosta dostanie pieniądze, jak dokończy ,,betonówkę” ….z poprzedniej kadencji….

 2. Panie starosto już czas… najwyższy czas … udać się do ambasadora Niemiec. Oni przecież pana nie zostawią. No muszą pomóc przecież przegra pan wybory a oni stracą tak cennego sojusznika w Polsce.

 3. A starosta chełmski z PSL dostał spore pieniądze na drogi. Można… można.

  • przecież jeszcze przed wyborem starosty jeden radnymówiwł że jak pis nie będzie w koalicji to powiat nie dostanie żadnych pieniędzy. i oto dotrzymał słowa

   • teraz wychodzi, że im gorzej tym lepiej szkoda gadać i wysłuchiwać tych historyjek że nie będzie Polski “b”, ktoś musi do tego rękę przykładać jak mieszkaniec mam tylko nadzieję, że to nie są lokalni działacze partii rządzacej????

    • Pan Starosta, jakby to ładnie ująć…..NIE RADZI SOBIE! Polityka nie polega na rządzeniu za państwowe. Trzeba nie tylko liczyć polskie złote na koncie. Trzeba też z tym czy innym pogadać. Z kimś się spotkać, poprosić, zaproponować współpracę w tej czy innej kwestii, podpytać, poradzić się. Ale na to nasz Starota mam wrażenie jest zbyt dumny. Nie wiem kto Mu doradza, jaki ma plan i plany na przyszłość ale nie wróżę sukcesu. Partyjne klapki na oczach nie pomagają….tracą też na tym mieszkańcy. Smutne.

 4. Cóż za PiSi strumień świadomośći. Chełm dostaje kasę bo jest zblatowany z PiSem we Włodawie z PiSem nikt nie chciał gadać (no bo i z kim?) więc przy podziale środków jesteśmy pomijani. Centrala naiwnie liczy, że w ten sposób przekona do siebie wyborców co jest absolutnym błędem bo włodawskie pisiory są niewybieralni nawet dla własnego elektoratu. Wystarczy przypomnieć ostatni wynik Zańki, który pokazał, że okoliczni wyborcy PiSu głosowali na wszystkich tylko nie na Mariusza. O Wieśku nawet nie wspominam bo go nawet dzieci w szkole nie traktują poważnie.

 5. Jak więc teraz mógł dostać dofinansowanie, kiedy jeszcze niedawno wiecznie uśmiechnięty zwracał się do ambasadora Niemiec o pomoc. To właśnie było nie śmieszne a skandaliczne.

  • Powiedz to Tym, którym ta pomoc, od tego złego “Niemca” uratowała życie itelektualna i moralna amebo

   • Nie mógł najpierw rozmawiać z rządem polskim. Jednak nie, wolał “Niemca”. A teraz niech nie będzie zdziwiony, jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

    • No wlasnie widzisz jak ten Twój rząd polski jest skory do rozmów. Z ta boskością miłościwie nam panujących to Ci niezle peron odjechał.

     • Wolę mój rząd polski niż Twój niemiecki, albo nie wiadomo jaki inny. Peron odjechał ciekawe ale to raczej pociąg, tylko niestety nie każdy zdążył do niego wsiąść.

     • No jacha, że wolisz. Nie zapomnij przypomnieć w szpitalu (czego Ci z całego serca nie życzę) aby podłączali Cię tylko pod aparaturę zasponsorowane przez Twój zajebiaszczy Polski rząd. Fajka Ci szybko zmięknie patopatrioto

     • Wybacz, znam ten szpital i nie z tej strony aby mnie ktoś podłączał.
      A co do rządu to jest mój bo polski. A jeżeli nie podoba Ci się polska władza w Polsce to droga do Reichu wolna lub do innych swoich pobratymców.

     • Słuchaj a może Ty byś się gdzieś wybrał? Najlepiej do szczelnie zamkniętej szuflady. Wybacz ale nie będzie mnie byle kmieć z IQ drzwi od stodoły z nikąd wyganiał.

     • Nie przekręcaj słów. Czy padło słowo “wyganiam”? Widzę tylko, jak męczysz się krytykując rząd, który został wybrany przez większość. Podkreślam większość Polaków, którzy jego popierają! Po drugie nie obrażaj, jak ktoś Ciebie nie obraża. “IQ” najpierw sam przebadaj.

     • Czekaj czekaj takiego intelektualnego fikoła strzeliłeś, że klękajcie narody! Raz: wyganiasz mnie z mojego domu? “Jak Ci się nie podoba to jedź”. Nie podoba mi się i nigdzie się nie wybieram. Dwa sugerujesz, inne pochodzenie bądź jakąś niemalże zdradę interesów kraju bo śmiem twierdzić, że obecny Polski rząd to nieudolna farsa i skorumpowana czerń a posunięcie Romańczuka było jak najbardziej ok i w interesie mieszkańców powiatu. Lobotomie Ci zrobili czy jak?

     • Nie wybierasz się nigdzie to szanuj nasz rząd. A jeżeli masz odmienne zadanie zauważ, że jesteś w mniejszości. Natomiast “nieudolna farsa i skorumpowana czerń” była za poprzedniej ekipy, która to zwijała Polskę.

   • anonimie szkoda ze w ryyyyj nie dostales czerwony komuchu

   • a komu ten niemiecki sprzęt uratował życie? podobno nawet nie jest rozpakowany tylko gdzieś stoi zamknięty. Tak mówił radny na sesji a starosta nie zaprzeczył. to jak to w końcu jest? Może by tak jakaś informacja czy teraz właściwie zajmuje się gospodarz powiatu?

 6. zamiast rozmawiać jakoś ze sobą to chłopaki się tłuką jak dzieci w piaskownicy a my wszyscy na tym tracimy.

 7. od oczątku kadencji starosta zrobił się strasznie arogancki i nie potrafi prowadzić politycznych negocjacji.pewnie mu sie wydaje ze dalejrzadzi kolalicja po pls

 8. Zrobić coś dla społeczeństwa i podać się do dymisji,większego pożytku i tak z was nie ma

 9. Jaka hipokryzja. Kto słucha sesji to słyszy jak koalicja PSL- SLD w powiecie traktuje opozycję z PiS. Wszystkie propozycje są odrzucane w czambuł. Nawet te, dotyczące pomocy finansowej szpitalowi zamiast imprezy Wschody. Jak raz zostali potraktowani tak samo to znowu polecieli do prasy by skowyczeć. A w Chełmie starosta z PSL mądrzejszy i ma kilkadziesiąt milionów na drogi. A nasz figę z makiem.

 10. Faktycznie, dzisiaj powoziłem znajomych po drogach powiatu, żeby zapełnić jakoś czas i powiem szczerze, że byłem czerwony ze wstydu i jednocześnie zażenowany nieudolnością władz lokalnych. Drogi w naszym powiecie to jest tragedia. Pobudowano je w czasach “komuny” i nikt nawet łopatą po 90-roku ich nie zarównał. Nie da się jechać, tragedia a władza z opozycja się licytuje. Jedni i drudzy mieli lub mają swoje tzw. 5 minut. Najwyższy czas rozgonić bandę nieudaczników, bo przynoszą wstyd mieszkańcom.

 11. Panie Andrzeju proszę nieudolności w pisaniu wniosków nie cedować na układ polityczny. Swoja drogą gdyby Pan ze swoim ugrupowaniem nie mieli takiego parcia na stołki to z pewnością jakieś pieniądze by do nas trafiały. Pańskie ambicje i chęć posiadania władzy przerosły Pana możliwości. Żalenie się w prasie nic nie pomoże.

 12. Może starosta zająłby się bramą do pałacu Zamoyskich w Adampolu, której jedno skrzydło zostało zniszczone podczas wycinki drzew od strony szosy lubelskiej.

 13. Drodzy Państwo to nie jest tak jak piszecie bo w Hannie Pan Andrzej naprawił 2 drogi powiatowe Dołhobrody – Lack oraz Nowy Holeszów – Holeszów wieś i znalazł środki na ten cel i jest to jego zasługa proszę nie pisać że to zrobiła Wójt Hanny tylko starostwo.
  Co chodzi o służbę zdrowia to nie wszystkie samorządy stawiają na zdrowie jak np. Urszulin , w Hannie nie ma nawet ośrodka zdrowia ale mają piękny z remontowany kościół który świeci pustkami, ale projekt był, był ktoś na tym zarobił, że ludzie nie mają się gdzie zaszczepić to nikogo nie obchodzi na pewno nie obecną władzę. Na razie w Hannie budują zaplecze sportowe, ale zapomnieli się że nie ma komu grać i w klubie mówi się o transferach piłkarzy i następny pustostan jak budynek ośrodka zdrowia czy inne budynki na terenie gminy , ale rozwój jest i nie ma tu polityki

 14. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarzZmiana wielkości czcionki