Powiat włodawski. Szukają zaginionych – Ty też możesz pomóc

Poleskie Psy Ratownicze – to nazwa stowarzyszenia, które ma swoją siedzibę w Wyrykach. Jego członkowie tworzą grupę poszukiwawczo-ratowniczą. Z pomocą psa, pomagają szukać osób zaginionych. W minionym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie nowo zrekrutowanych do grupy członków.

“Chcesz aktywnie spędzić czas, a przy tym pomóc innym? Dołącz do grupy poszukiwawczo-ratowniczej w naszym Stowarzyszeniu. Oferujemy szkolenia, warsztaty, aktywność na łonie natury. Jeśli masz psa, z którym chcesz pracować, dołącz razem z nim. Brak czworonoga nie jest jednak przeszkodą. Zapraszamy także osoby nieposiadające psów” – zachęcają członkowie stowarzyszenia Poleskie Psy Ratownicze. To pierwsza taka organizacja w południowo-wschodniej Polsce, z siedzibą w Wyrykach.

Reklama

– Powstała z potrzeby serca. Naszym głównym założeniem jest wsparcie służb w poszukiwaniach osób zaginionych w terenie otwartym. Do pomocy wykorzystujemy wyszkolonego w działaniach poszukiwawczych psa – wyjaśnia Ewa Jabłońska, założycielka stowarzyszenia i właścicielka 4-letniej suczki rasy border collie. – Jestem pierwszą osobą z naszego regionu, która wyszkoliła psa poszukiwawczego. Cały proces trwał ponad trzy lata. Koli, bo tak ma na imię, nie uczestniczyła jeszcze w realnych poszukiwaniach, nie było takiej potrzeby. Jeśli jednak dojdzie do takiej sytuacji, suczka jest gotowa – zapewnia jej właścicielka.

W świeżo zrekrutowanej grupie jest 16 osób, większość to mieszkańcy powiatu włodawskiego, ale są też osoby z Białej Podlaskiej czy Lublina. 

– Posiadanie psa nie jest jednak warunkiem koniecznym, by działać w grupie poszukiwawczo-ratowniczej. Jest w niej miejsce nie tylko dla przyszłych przewodników psów ratowniczych, ale również dla kierowców, kandydatów na nawigatorów, planistów, techników. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby bezinteresownie pomagać potrzebującym – wyjaśnia pani Ewa.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

4 komentarzy "Powiat włodawski. Szukają zaginionych – Ty też możesz pomóc"

  1. Nareszcie coś normalnego i bez pomocy “Prezesa”. Można ,można.

    • Promocja obowiązkowa, jak to w projekcie. A czy coś normalnego, hmm 😉 można dyskutować, raczej zerowa użyteczność utrzyma się nadal. Ot, taka zabawa i raczej finansowana z zewnątrz. Jak nie ten prezes, to inny.

  2. fajny pomysł

  3. Oooo, nareszcie Fyryki to stolyca.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content