Powiat nie dołoży do radiowozów

Władze starostwa powiatowego odmówiły udzielenia wsparcia finansowego włodawskiej policji do zakupu radiowozów. Samorządowcy tłumaczyli się m.in. własnymi potrzebami inwestycyjnymi.

Komendant włodawskiej jednostki, jak co roku, zwrócił się z wnioskiem do lokalnych samorządów o pomoc w zakupie pojazdów oznakowanych. Prośbę tłumaczył tym, że Włodawa od lat nie dostała nowego radiowozu. Samochody, jakimi jednostka dysponuje, są stare i wyeksploatowane. Ich naprawy wyłączają auto z użytkowania na długi czas, a ponadto znacząco uszczuplają budżet komendy.

Koszt zakupu jednego pojazdu oznakowanego to wydatek rzędu 90 tys. zł. Naszych policjantów nie stać na wyłożenie takiej kwoty, dlatego szukają wsparcia w samorządach. Jednak kolejny rok są to działania bezskuteczne.

Zarząd powiatu włodawskiego, na którego pomoc mundurowi najbardziej liczyli, negatywnie rozpatrzył ich wniosek. Stwierdził, że powinien wpłynąć do końca września poprzedniego roku. Obecnie urzędnicy nie widzą możliwości wygospodarowania w budżecie jakiejkolwiek kwoty na ten cel, gdyż muszą mieć fundusze na dofinansowanie wielu własnych inwestycji.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Powiat nie dołoży do radiowozów"

 1. Przykro bo komu jak komu ale policji się należy.Wstyd by przedkładać inne sprawy ponad bezpieczeństwo mieszkańców . Co może być bardziej ważnego od ochrony życia i zdrowia obywateli ? Wstyd by na to nie było środków finansowych w budżecie miasta gminy czy powiatu !!!!

  • Żałosne jest to, że policjanci muszą żebrać po samorządach, żeby dostać odpowiedni sprzęt do pracy podczas gdy z budżetu państwa miliardy złotych idą na totalne bzdury.

 2. zdenerwowana matka | 9 kwietnia 2019 at 07:12 |

  Panie Starosto na pewno Pan to przeczyta w jakim celu i za jakie pieniądze nasze dzieci chodzą grać w ping ponga do szkoły kościuszki chociaż mają zastępstwa na konkretne lekcje. Po co to robić trwa strajk proszę w to nie mieszać naszych dzieci w imię zbijania chyba kapitału politycznego i jakoś dziwnie pojętej poprawności czy aby tylko pokazać ja na swoim postawię….

 3. Brudziński | 9 kwietnia 2019 at 10:10 |

  Samorządy płacą za oświatę, opiekę zdrowotną, opiekę społeczną i teraz jeszcze bezpieczeństwo, które są zadaniami państwa. Jednocześnie wymaga się by inwestowały w infrastrukturę. Tymczasem minister od policji wozi się po Podlasiu z policjantami przebranymi za SOP, policjantów przebiera się w anielskie skrzydła, zatrudnia do cięcia papierków albo stawia przy schodach prowadzących w powietrze. Radiowozy, tak samo jak mundury i bloczki do mandatów niech kupuje konstytucyjny organ, który tym powinien się zajmować.

 4. – Jest moda na rowery,proszę zakupić kilka rowerów po mieście można ścigać,taniej i ekologicznie.

  • Inspektor Trąbka | 9 kwietnia 2019 at 16:18 |

   Nie znasz tematu WIĘC NIE PISZ BZDUR O ROWERACH we Włodawie w godzinach nocnych tj od godziny 22 do godziny 6 ja osobiście nie widziałem więcej jak jednego patrolu policyjnego. Weź pod uwagę ,że ten patrol obsługuje teren miasta Włodawa jak też teren gminy Włodawa tj Różanka ,Okuninka itd . Pojmujesz teraz swoje błędne myślenie?

 5. Nie ma żartów. Co to za kraj bogaty, w którym policja nie ma radiowozów. Może poprosić znienawidzonego przez “dobrą zmianę” Owsiaka by zorganizował narodową zbiórkę na policję, później na straż pożarną i doposażenie armii w drony.

 6. Reżyser Kina Akcji | 9 kwietnia 2019 at 16:42 |

  Za starych dobrych czasów policjanci Ruchu Drogowego pokazali ,ze brak środków transportu oraz paliwa nie stanowi przeszkody w realizowaniu zadań służbowych.
  Wystarczył rower (nie koniecznie nadający się do jazdy z uwagi na brak dzwonka oraz lusterka) z kuferkiem na bagażniku z koszyka ze sklepu samoobsługowego byle tylko w nim się zmieścił akumulator do RMP ,,Ręczny Miernik Prędkości” Zadania były wówczas realizowane w sposób godny naśladowania a i czapkogodziny w statystykach sie zgadzały .Policjanci z Patrolu patrolowali pieszo co znacznie podniosło ich wydajność w ujawnianiu przestępstw i wykroczeń, wykroczeń tych szczególnie uciążliwych społecznie. Ówczesne kierownictwo poprzez wdrożenie takiego sposobu zabezpieczenia bezpieczeństwa na podległym terenie nie tylko wpłynęło na jego drastyczną poprawę ale też mogło wykazać oszczędności . Jak widać jak się chce to można .

 7. Tak, jak w Lublinie patrol rowerowy w mieście a konny w terenie.

 8. Kocham policje | 9 kwietnia 2019 at 19:18 |

  Dokładnie ale przede wszystkim patrol pieszy . Wówczas policjanci więcej widzą i wszędzie zajrzą , maja lepszy kontakt ze społeczeństwem. Natomiast w przypadku alarmowym jakiejś interwencji, pomocnik dyżurnego wsiada w radiowóz i jedzie pomóc i tak już trzech policjantów przeprowadza interwencje a co za tym idzie zwiększają swoje bezpieczeństwo.
  Tężyzna fizyczna zostanie w znacznym stopniu poprawiona wśród mundurowych a i postrzeganie policji będzie lepsze bardziej przyjacielskie społeczeństwu.

 9. dziadoska ta nasza komenda od tamtego roku….

 10. Reżyser Kina Akcji | 9 kwietnia 2019 at 21:34 |

  Dziadowska to ona już jest od 6 lat Po honorowym odejściu Globo zaczęło się dziadowanie .

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki