Poważna kolizja w Okunince

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu w dalszym ciągu jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. 75-latek kierujący Citroenem również nie zastosował się do tej zasady, w wyniku, czego doszło do zderzenia z prawidłowo jadącym Audi na skrzyżowaniu w Okunince. 75-latek został przewieziony do szpitala we Włodawie, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Drugi z kierowców nie odniósł obrażeń. Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze.

Wczoraj, do późnych godzin wieczornych policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło o godz. 16:00 na skrzyżowaniu DW 812 z tzw. obwodnicą Jeziora Białego w Okunince. Na miejscu ustalono, że 75-letni mieszkaniec powiatu piaseckiego, kierując samochodem marki Citroen, znajdując się na lewoskręcie w kierunku miejscowości Okuninka, nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru w wyniku czego doprowadził do zderzenia z audi, kierowanego przez 27- latka z gminy Hańsk. W wyniku zdarzenia 75-latek doznał obrażeń ręki i potrzebował pomocy medycznej. Zespół Pogotowia Ratunkowego przewiózł poszkodowanego do włodawskiego szpitala, gdzie pozostaje pod opieką lekarzy. Kierowca audi nie odniósł obrażeń. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mieszańcowi powiatu piaseckiego grozi grzywna do 5000 złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Skip to content