Ponad 17 milionów dla powiatu włodawskiego

Tuż przed wyborami, i to w sobotę (7 października), rząd ogłosił wyniki naboru wniosków o dofinansowanie w VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Gminy, powiaty i miasta w całej Polsce mogły składać wnioski do połowy sierpnia. Gigantyczną kwotę otrzymał samorząd powiatu włodawskiego na drogi – ponad 17 mln zł. Samorządy miejski i gminne także otrzymały duże kwoty.

Dofinansowanie z Programu można przeznaczyć na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w ramach m.in. budowy lub modernizacji: infrastruktury drogowej; wodno-kanalizacyjnej, w tym oczyszczalni; źródeł ciepła sieciowego zeroemisyjnego; indywidualnych źródeł ciepła zeroemisyjnego; infrastruktury społecznej; edukacyjnej.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Ponad 17 milionów dla powiatu włodawskiego"

 1. Czyli kocioł na biomasę w ciepłowni będzie za co wybudować?

 2. Jeśli na drogi, to nareszcie może skończą betonówkę. Trzęsawką przecież nie można jeździć. Mieszkańcy Żukowa i Kaplonos łączcie się!

 3. Na modernizację ciepłowni trzeba ze 100 mln .Drogi do Kaplonos z 50 mln.17 mln na łatanie w powiecie.

 4. Rząd =dał. Nic nie dał to nie są pieniądze rządu. Wybory, wybory.

 5. Rząd ciężko wypracował naszymi rękami obiecane pieniądze.

 6. I co teraz Burmistrz zrobi z tą egzotycznà koalicją? Po co mu ona?wybierze układ z demokratyczną opozycją czy dalej będzie u nas wspierał PiS? Ciekawe

  • Egzotyczną czy nie ale jakieś pieniądze dla miasta załatwił.Jeżeli tak się gra z ludźmi to trzeba się dostosować.Prawa nie złamał,a z ludźmi zawsze się można dogadać i tak było.Jak się zmieni sytuacja pokaże przyszłość ale lawirować można dla dobra miasta i mieszkańców.

   • Tylko te pieniądze pojawiły się gdy nauczyciel historii,działacz terenowy PiS dostał stołek zastępcy.

    Nie widzisz związku?
    Uważasz, że to normalne?

  • Dlategom napisałem o grze z tymi specyficznymi ludźmi. Burmistrz tej gry nie wymyślił, tylko wziął w niej udział (dla ogólnego dobra)Oczywiście związek kłuje w oczy i powinien kłuć ale czasy mamy jakie mamy i była potrzeba się dostosować. Jak to będzie dalej funkcjonować w przyszłym czasie okażę się .Mam nadzieje ,że do końca kadencji rządu jakieś pieniędze miasto dostanie i zyskają wszyscy /pzdr

   • O czym Ty mówisz? Jaka gra?
    To jest normalne ku..stwo ze strony władz.
    Jak z nami to ok damy kasę jak przeciwko nam to kasy niet!!!

    To nie rząd rozdaje pieniądze! To nasze pieniądze!

    Zbawca Holaczuka bo został zastępcą!?

    Jprd! Jeszcze należy stanąć pod pomnikiem ormowca i wykrzyczeć:Ludzie!Ludzie! Normalny zbawiciel!!!

    • Oburzaj się ,masz rację i prawo do tego !Tylko co z tego? Nic. Większość społeczeństwa powinno być oburzone i pewnie jest. Tylko niewiele to zmienia.Rządy które prawdopodobnie odchodzą wymyśliły taką grę.I nie jest to wina vicka ani zasługa. Ktoś wyżej był gościem ,obiecał ale postawił takie warunki. Miasto policzyło,opłaca się OK ,robimy taki egzotyczny mariaż.Oczywiście pieniędze są nasze ale czy w rzeczywistości tak jest?No nie bądźmy naiwni

 7. A może na temat: 17 mln dla powiatu włodawskiego?
  Zero logiki w twoich próbach czepiania się i głupich wpisach ” w temacie”

  • Zapomniałeś ile milionów zaprzepaścili uwalając projekty Września. Gdyby wtedy byli tacy pro-włodawscy, to osiem lat temu byłoby zrobione to co zostało zrobione za kadencji Muszyńskiego i jeszcze trochę więcej. Wtedy w byciu lokalnymi patriotami przeszkadzał partykularny interes polityczny.

 8. Nie porównujcie nawet bufona Września do obecnego Burmistrza, bo to niebo i ziemia oczywiście na plus Muszyńskiego

  • Bufona, bo nie chciał się z tobą napić i załatwić pod stołem nic się nie dało? Rzeczywiście niebo i ziemia.

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content