Pomniki przyrody czekają w kolejce

Włodawskie Stowarzyszenie Między Drzewami – Zielone Notatki chce, by w mieście powstały pomniki przyrody. Już dwa lata temu organizacja wystąpiła z wnioskiem do ratusza o nadanie takiego tytułu aż 38 drzewom. Do tej pory jednak drzew-pomników we Włodawie nie ma.

– Urzędnicy tłumaczą, że nie ma na to pieniędzy, ale naszym zdaniem, brakuje im chęci, dobrej woli – mówi Renata Szymańczuk ze stowarzyszenia.

Na liście, która 14 maja 2020 roku trafiła do urzędu, jest prawie 40 drzew. – Mogło być ich więcej, bo mieszkańcy zwrócili nam uwagę, że zapomnieliśmy m.in. o przepięknych, starych lipach, które rosną przy klasztorze paulinów i parafii św. Ludwika – dodaje pani Renata.

Wśród tych, które urzędnikom przedstawiono, znalazło się: dziewięć sosen i tyle samo kasztanowców, grupa jesionów, trzy klony, dąb, sosna, a także świerk, rosnąca nad Bugiem wierzba, stara lipa oraz trzy jabłonie. Wszystkie zostały przez społeczników zmierzone i opisane, każdemu zaproponowano nazwę (a nawet kilka do wyboru).

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Pomniki przyrody czekają w kolejce"

  1. Widzę że lokalne media Wola rozpisywać się na temat drzew bo temat chodź ważny to jednak łatwy i przyjemny. Co innego kwestia szpitala a w szczególności oddziału chirurgii. Tu już nie jest tak prosto i przyjemnie. Widocznie i dziennikarzom brakuje już sił i cierpliwości. Od miesiąca nie ma żadnych informacji co dalej z tym oddziałów. Miał być zamknięty tylko przez miesiąc. Ale czy 1 lutego będzie otwarty tego już nie wiadomo bo ani pan starosta Andrzej Romanczuk ani pani dyrektor Szpilewicz nie wydali w tej sprawie komunikatu. Może nowy radny w powiecie zainteresuje się tematem bo pozostali to chyba już liczą kasę na koncie po podwyżkach.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content