Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

Nadkomisarz Norbert Romanek komendant włodawskiej Policji podziękował dwojgu mieszkańcom Włodawy za wzorową obywatelską postawę. Para na początku stycznia ujęła nietrzeźwą kierującą, która doprowadziła do kolizji, a następnie uciekła z miejsca. Mieszkanka Włodawy bez wahania dogoniła i wyprzedziła uciekinierkę, a następnie zastawiła jej drogę swoim autem. Potem kierująca wyjęła kluczyki ze stacyjki, a pasażer jej pojazdu powiadomił Policję. Mundurowi potwierdzili ich przypuszczenia. Badanie alkomatem, wykazało u sprawczyni kolizji ponad 1,8 promila alkoholu.

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się szczególne spotkanie z mieszkańcami Włodawy, którzy na początku stycznia ujęli pijaną kierującą. Kobieta po zderzeniu z autem uciekła z miejsca. Mieszkanka Włodawy bez wahania dogoniła i wyprzedziła uciekinierkę, a następnie zastawiła jej drogę swoim autem. Potem kierująca wyjęła kluczyki ze stacyjki, a pasażer jej pojazdu powiadomił Policję. Mundurowi potwierdzili ich przypuszczenia. Badanie alkomatem, wykazało u sprawczyni kolizji ponad 1,8 promila alkoholu.

Podczas spotkania Pan Komendant – nadkomisarz Norbert Romanek przekazał zaproszonym gościom list gratulacyjny, kwiaty oraz drobne upominki dziękując za wzorowe zachowanie, które zasługuje na szczególne uznanie. Podkreślił również, że  taka postawa  zasługuje na szczególne wyróżnienie, bo bezpośrednio wpłynęła na stan bezpieczeństwa na naszych drogach, bowiem jazda pod działaniem alkoholu to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wspomniane wydarzenie to także  przykład na to, że skuteczność i efektywność Policji zależy w ogromnej mierze od postaw wszystkich obywateli. Każde takie wsparcie ze strony społeczności lokalnej buduje poczucie bezpieczeństwa i bezpośrednio wpływa na jego stan. Pamiętajmy, że każdy z nas może na swojej drodze spotkać pijanego kierowcę. Od tego jak zareagujesz i czy powiadomisz Policję może zależeć czyjeś życie.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa