Podwyżki na rozwój miasta

Włodawscy radni podnieśli podatki od nieruchomości na przyszyły rok. Niby niedużo, a jednak przy rosnących cenach wszystkiego to kolejny cios, szczególnie w najuboższych. Burmistrz Wiesław Muszyński tłumaczył podwyżki koniecznością, by miasto mogło się rozwijać.

Podczas czwartkowej (28 października) sesji nadzwyczajnej skarbnik Elżbieta Torbicz tłumaczyła, że podwyżka pozwoli na rozwój miasta. Omówiła także jej skutki dla mieszkańców Włodawy. – Dla właściciela mieszkania o pow. 45 mkw. plus grunt ten podatek wzrośnie rocznie o 6 zł i 40 gr, czyli o 53 gr miesięcznie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Podwyżki na rozwój miasta"

 1. wrrrrrrrrrr | 10 listopada 2021 at 15:04 |

  MGZC dzięki temu, że mieszkańcy sortują śmieci zarabia na śmieciach i jako spółka miejska może dołożyć na rozwój miasta, np.

  • ale po co przecież są ważniejsze sprawy jak sponsorowanie gazet itp.?
   podwyżka czynszu już jest od września tego roku,

 2. Z chęcią dałbym 10 razy tyle co podwyżka aby ten rozwój miasta zaistniał.

 3. Pic na wodę -fotomontaż. Zlikwidować nierobów ze straży miejskiej. Jest oszczędność , można, można. Ale Burmistrz lubi mieć obstawę.

 4. Najgorszy włodarz w dziejach miasta, pozorant i nic więcej. Czy przedstawił na jakie cele będą te podwyżki i jak rozwój miasta wpłynie na życie mieszkańców? Jak został wykorzystany zysk w MPGK, by zmniejszyć w przyszłości opłaty mieszkańcom.
  Co z długiem miasta, który na koniec 2018 roku wynosił 17 mln 369 tys, czy dwa lata pozwoliły na jego zmniejszenie czy wręcz przeciwnie??

 5. Bzdury piszecie, tak jak miasto obecnie pięknieje tak ngdy nie było. Cóż, są tacy co im się nigdy nie dogodzi.

 6. sam czynsz już wzrósł o ok 20% a do tego podatki, jakaś masakra

 7. Podwyżki dla mieszkańców biorą się z drożyzny UE ,inflacji ale przede wszystkim z własnego rządu.Pisałem o tym już dwa lata temu.Jest wojna rzadu PIS z samorządami i tym bardziej zajadła jeżeli im ten samorząd nie pasuję.Czyli miasta duże ale i takie jak nasze, gdzie rządzą osoby takie jak rządzą.Plan jest zrażenie mieszkańców kosztami życia,a po przeciwnej stronie jest dobry PIS co pieniądze rozdaję.Kilka lat minie nastaną wybory i wtedy zrealizują się ich marzenia o całkowitej władzy.Weźcie Chełm i promocja tego miasta lub niesprawiedliwy podział pieniędzy..To już się dzieje i wszystko lega artis.Warszawa ile straci w tym i następnym roku ?Miliardy ale przecież się wyrówna budową wiaduktu an zad..piu z tzw Polskiego Ładu haha To jest wojna.

 8. Anonim masz trochę racji ale nie do końca. W Chełmie pomimo tych pieniędzy sypanych tam przez rząd również drożyzna, nawet chyba większa niż we Włodawie …

 9. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content