Podwyżka dla burmistrza i radnych z górnej półki

Na sesji w ubiegły wtorek miejscy radni podnieśli wynagrodzenie burmistrza Wiesława Muszyńskiego do 17,5 tys. zł brutto. Docenili również siebie, podnosząc swoje diety aż o 60 procent, czyli do najwyższego dopuszczalnego poziomu. Pensja i diety wzrosną z wyrównaniem od sierpnia ubiegłego roku, co dodatkowo uszczupli miejski budżet o ponad 150 tys. zł.

Ubiegłoroczne, przegłosowane przez sejm głosami Zjednoczonej Prawicy, rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących wysokości wynagrodzeń osób zajmujących najważniejsze funkcje w państwie i władz samorządowych spowodowały, że i jedni, i drudzy mogli się wzbogacić. I to całkiem porządnie. Z tej okazji skwapliwie korzysta większość rad gmin, przyznając sobie maksymalne podwyżki diet.

Nie inaczej było we Włodawie. Kwota nowego limitu wysokości diety radnych w najmniejszych gminach (do 15 tys. mieszkańców jak Włodawa) to 50% kwoty 4294,61 czyli 2147,31 zł. I tyle maksymalnie może otrzymać radny miejski we Włodawie. Na ubiegłotygodniowej sesji radni miejscy (podobnie jak wcześniej ich odpowiednicy z gminy wiejskiej Włodawa) podnieśli sobie stawki do maksymalnego poziomu. Do tego zrobili to z wyrównaniem od 1 sierpnia ub.r., choć wstępny projekt zakładał datę 1 stycznia br.

– Między innymi z tego powodu głosowałem przeciwko. Nie może być tak, że skoro to publiczne pieniądze, to już wszystko wolno. Powinno być zdecydowanie odwrotnie – mówi radny Mariusz Czuj. Przeciwko głosowała też Joanna Uryniuk, choć nie chciała zdradzić swoich powodów, by nie urazić niektórych kolegów i koleżanek z rady. – Proszę napisać, że miałam prawo zagłosować „za”, „przeciw” lub wstrzymać się od głosu. I wybrałam głosowanie „przeciw”. Bez komentarza – tłumaczy radna.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Podwyżka dla burmistrza i radnych z górnej półki"

 1. Radni chcą koniecznie referendum,Nowa rada by się przydała

 2. to pracownikom w urzedzie dali po 200 zł a sobie napchali kieszenie za nic. czas na wybory

 3. Qwa ich mać

 4. Po czym poznać ludzi miernych i zakompleksionych, po parciu na „darmowy” pieniądz, gdyż wie ze w inny sposób nie jest w stanie zarobić znaczących pieniądzu.

 5. Plan pisu realizowany w 100% Teraz się nachapiecie ale ludzie was znienawidzą i więcej nie wybiorą.Teraz jeszcze podwyżki..opłat dla mieszkańców i gotowe.

  • tylko że w radzie to prawie wszyscy od muszyńskiego a nie z pisu

   • Właśnie o to chodziło w tej podwyżce.Pis prawie nie rządzi w samorządach ale wybory się zbliżają i ludzie widzą co się dzieje;opłaty w miastach w górę,pensje np takich radnych też.Przecież to się w oczy rzuca,to prosta gra.Przed wyborami będą się chwalić,że to ukrócą ale wybierzcie nas i pogońcie ich.Jeszcze jakby minimum sobie podwyższyli ale on max hehe Sami na siebie kręcą bat .Nie są warci splunięcia bo myślą na krótką metę.

  • o idiota zabrał głos

 6. podwyżki opłat dla mieszkańców są spowodowane m.in podwyżką dla burmistrza i radnych. Przecież trzeba komuś zabrać aby sobie wziąć.

 7. Podatek płacę po staremu,jeżeli przyjdzie nowa kwota!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Piszący ten artykuł dziennikarz pewnie pisowski funkcjonariusz celowo pominął fakt że do podwyżek wynagrodzenia samorządowcy zobligowani są Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Wcześniej ustawa przeszła przez sejm i senat a prezydent ją podpisał.To kaczyńskiego projekt.

 9. brawo należało się za ciężką prace!!!!haha

 10. HA HA HA nie płaczcie tak głosowaliście

 11. A dlaczego teraz jest takie larum? Przecież wszyscy w Polsce dostali podwyżki. Prezydent, posłowie, senatorki, wojewodki, mistrzebur, starosta itp. Obywatele wszyscy też, tylko my dostaliśmy drakońskie podwyżki mandatów!!!

  • To idź na kurs doskonalący, jak nie potrafisz jeździć autem. Zły przykład podajesz.

  • mieszkaniec | 22 stycznia 2022 at 14:19 |

   Co to za język “senatorki”, “wojewodki” widać po wpisie autora tego postu o poziomie wykształcenia

 12. .. do tego podwyżki prądu, gazu i cen jedzenia

 13. Jedni ciężko pracują, by z ich podatków inni brali tak wysokie apanaże za nic nierobienie.

 14. Wiadomo co z chirurgia? Miała być zawieszona przez miesiąc. Wiadomo coś co przez ten czas zrobił Pan starosta Andrzej Romanczuk i pani dyrektor Szpilewicz? Czemu nie ma komunikatu w tej sprawie? O zamknięciu też mieszkańcy dowiedzieli się pokątnie. Takie rzeczy powinny być ogłaszane oficjalnie żebyśmy wiedzieli czy w razie potrzeby warto jechać do włodawskiego szpitala czy lepiej szukać pomocy gdzieś indziej. Rozumiem że to nie wygodny temat dla rządzących ale bardzo ważny dla ludzi.

 15. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.