Podsumowali wtargnięcie rosyjskich dronów

Podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego we Włodawie starosta wraz z gospodarzami miasta i gmin omówili zdarzenia z ubiegłego tygodnia, gdy nad Polskę, m.in. powiat włodawski, wtargnęły rosyjskie drony. – Trzeba się powoli uczyć z tym żyć i przede wszystkim wyciągać wnioski z ubiegłotygodniowych zdarzeń – mówił starosta Mariusz Zańko.

Otwarcie posiedzenia i prowadzenie obrad to była rola przewodniczącego PZZK – starosty włodawskiego, który chwilę później poinformował o podjętych dzień wcześniej ustaleniach na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. – Przede wszystkim trzeba poprawić komunikację pomiędzy służbami – mówił Mariusz Zańko. – Należy także przeciwdziałać dezinformacji oraz szybko i rzetelnie informować mieszkańców o zagrożeniu. Służby wojewody zwróciły uwagą na konieczność szkoleń oraz potrzebę nauczenia społeczeństwa właściwego reagowania na alarmy związane z zagrożeniem dronowym lub atakiem powietrznym.

Działania służb inspekcji i straży podczas ubiegłotygodniowego naruszenia przestrzeni powietrznej przez bezzałogowe statki powietrzne przedstawili komendanci służb: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Placówki Straży Granicznej. Wszyscy jednomyślnie mówili o realnym zagrożeniu atakami oraz dodali, że współpraca służb 10 września przebiegała bardzo sprawnie, choć oczywiście są obszary wymagające poprawy.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Podsumowali wtargnięcie rosyjskich dronów"

  1. Po pierwsze, w strefie nadgranicznej trzeba ustawić systemy anty drogowego. To domena MON. Proste? Kosiniak z Zemkem i Różańskim napewno wiedzą skąd je wziąć.

  2. Komendanci służb tak jak starosta nie wiedzą gdzie żyją. Wzorcowa współpraca? A wójt gminy Stary Brus dowiaduje się o dronach z prasy na drugi dzień. To jest chore.

  3. Pytanie, co Białorusy budują u siebie na przeciwko (prawie), nowego mostu na Włodawce ?

  4. białorusy to szpiedzy KGB w Polsce i jest to tolerowane .

  5. Wójt Starego Brusa jakaś oderwana …wszyscy mieszkańcy Starego Brusa wiedzieli tylko Wójtowa nie….

  6. Wójtowa popsrostu ma ze sobą problem. Aby na koncie sie zgadzało!!! Adaś gada co chce a ona szaleje i pośmiewisko robi.

    • Cała ta nagonka to zwykła szczujnia. Dostaje po głowie tylko dlatego, że nie milczy i mówi jak jest. Jeśli masz uwagi — przedstaw je merytorycznie. Wyraź swoją opinię kulturalnie albo wcale.

  7. Mariuszek na sesji coś mówił o dziennikarzach zatrudnionych w urzędach. Że niby piszą i szkodzą i rozsiewają plotki. Ale to właśnie dziennikarz zatrudniony w starostwie wysmarował paszkwile na temat zakupu nowego samochodu w urzędzie gminy. Może w starostwie jest plan żeby jeździć na koniach jak bohaterowie zeekajacy z każdej wolnej ściany. W sumie adekwatny strój co niektórzy już mają…

  8. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przejdź do treści