Po pierwsze – turystyka

Wielką szansą dla naszego powiatu jest na pewno turystyka, która to branża jest przewodnim tematem dzisiejszego IV już Włodawskiego Spotkania Biznesowego. Udało nam się na nie zaprosić przede wszystkim ludzi kompetentnych, którzy o biznesie w tej wymagającej dziedzinie działalności gospodarczej wiedzą bardzo wiele. I bardzo chętnie tą wiedzą się podzielą. Turystyka jest bowiem w dzisiejszych czasach, zwłaszcza dla idealnie do tego stworzonego powiatu włodawskiego, wielkim wyzwaniem. Niestety, często jeszcze nie w pełni wykorzystanym – mówił Andrzej Romańczuk, starosta włodawski w Małej Synagodze Muzeum, otwierając IV Włodawskie Spotkanie Biznesowe, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe we Włodawie.

Spotkanie zgromadziło kilkudziesięciu przedsiębiorców. Tegorocznym tematem przewodnim była turystyka, która w powiecie włodawskim ma naturalne predyspozycje do rozwoju. Dlatego też wśród prelegentów jako pierwsi głos zabrali przedstawiciele portalu Nocowanie.pl. Najpierw Marek Skowron mówił o istotnych elementach oferty noclegowej, później zaś jego współpracownica Kamila Miciuła przedstawiła skuteczne metody komunikacji z klientami.

O produktach lokalnych i tradycyjnych jako sposobie na sukces mówił z kolei Jakub Paszkiewicz z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Ostatnimi prelegentami byli przedstawiciele banku i strefy ekonomicznej. Najpierw Tomasz Bembenek z Regionalnego Banku Gospodarstwa Krajowego mówił o swojej firmie jako potencjalnym partnerze w kreowaniu lokalnej przedsiębiorczości. Po nim o Polsce jako wielkiej strefie ekonomicznej mówił Janusz Miś – ekspert-koordynator Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Po pierwsze – turystyka"

 1. Kulopiorek | 20 maja 2019 at 15:11 |

  Czy to prawda ,że u Pana który wędkuje przy ujściu rzeki Włodawka do rzeki Bug można kupić w atrakcyjnej cenie świeżo złowionego sandacza i suma ? Jeśli tak to może ktoś się orientuje jakie ceny są u tego Pana ?

 2. Jak Australijczycy wybudują wam kopalnie po sąsiedzku a lokalni krezusi nastawiają więcej wielkopowierzchniowych farm to turystyka w tym regionie będzie występowała tylko w czasie przeszłym.

 3. turystyka – Amerykę odkrył Starosta Romańczuk. Gdzieś Pan był przez 30 lat panie starosto ? Żenada.

 4. A w specjalnej turystyka upadła, dziecko znów błąkało się samo, tym razem po lesie. Teraz tylko zamiast nagany, przyznać wszystkim opiekunom wycieczki dodatki motywacyjne, nagrodę dyrektora i zarządu plus delegacje na kolejny wyjazd i sprawa załatwiona. I tylko…nie mówcie nikomu

 5. Łączy Nas Koryto | 22 maja 2019 at 18:36 |

  To pomysł naszego członka wiecznie uśmiechniętego, on po głębokiej analizie i dokonanych badaniach doszedł do wniosku, że tylko turystyka zapewni rozwój gospodarczy powiatu włodawskiego.

 6. powiat najwięcej zarobi jak sprzeda Pisowców do IRANU. BBBuuuuuaaaacvhachacha

  • Odezwał się POpulista, który wrócił z Moskwy a raczej teraz z Brukseli.

 7. Wiecznie uśmiechnięty powinien przenieść swój fotel do waldusia, gdyż całymi dniami u niego przesiaduje, ponieważ o niczym nie ma pojęcia i następny mondraliński andrzejek rom nie daje mu nic konkretnego, by potem po nim nie poprawiać.

 8. Turystyka głównie Okuninka. Zasypana cuchnącymi setkami worków z odpadami przy głównych ulicach. Brawo Panie Wójcie za nowy pomysł likwidacji kontenerów na odbiór śmieci.

 9. Trzeźwy chłop | 26 maja 2019 at 22:52 |

  Jeszcze kilka lat i Wisznice pod względem rozwoju i poziomu życia prześcigną Włodawę. Odsada pięknieje, buduje się nowy komisariat, market i najważniejsze, że z każdego kierunku można dojechać dobrą równiutką drogą. Jak może się rozwijać powiat włodawski, nawet pod względem turystycznym, gdy drogi są w opłakanym stanie a kolej zarasta krzakami. Władze nic sobie z tego nie robią, a wystarczy zobaczyć może podpytać ościennych samorządowców co na Boga trzeba zrobić, żeby coś drgnęło. Myślę, że głowy decydentów są za ciasne a 5 lat kadencji minie bez kiwnięcia palcem.

  • Market, nowy chodnik I ksiądz gwałcący dzieci to wyznaczniki zamożności w Polsce B.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content