Po aktualizacji danych w Internecie, stracił blisko 7000 złotych!

Blisko 7 tysięcy złotych stracił 53-letni mieszkaniec Włodawy, który uwierzył, że musi zaktualizować swoje dane na koncie Allegro. Oszuści wysłali mu link na maila, który pozwolił na uzyskanie pełnego dostępu do jego konta. Apelujemy o rozsądek i ostrożność!

W niedzielę, do włodawskiej komendy przyszedł mężczyzna, który zgłosił kradzież środków pieniężnych na swoim koncie. 53-latek w sobotę przeglądając maila zauważył korespondencję od “allegro”, w treści której miał postępować zgodnie z przesłanym linkiem, by uniknąć zablokowania konta. Klikając zgodnie z krokami wyświetlanymi na komputerze pozmieniał wymagane przez link dane. Następnego dnia zalogował się na swoje konto bankowe. Jakież było jego zdziwienie kiedy zobaczył nieautoryzaowane przez niego transakcje. Pieniądze zostały wydane na zakupy w Rumunii oraz Grecji.  W sumie straty wyniosły blisko 7 tysięcy złotych. Teraz prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.

Przypominamy! Nie udostępniaj swoich danych, haseł, kodów i PIN-ów. Nie instaluj nieznanych aplikacji, nie klikaj w nieznane linki. Zawsze sprawdzaj legalność strony na którą chcesz wejść, a otrzymując ofertę drogą mailową lub sms, nie korzystajmy z wysłanych linków – na stronę sklepu wejdźmy wpisując adres w oknie przeglądarki. Unikniemy w ten sposób stron podszywających się pod legalnie działające sklepy.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content