PiS mówi: mur na granicy. A ludzie boją się o zarobek

Ma kosztować ponad 1,6 mld złotych, a jej wybudowanie Prawo i Sprawiedliwość uznaje, za najlepszy sposób zabezpieczenia granicy. Sejm zdecydował o budowie wielkiej zapory. Teraz sprawą musi zająć się Senat.

Chodzi o polsko-białoruską granicę, gdzie od tygodni stacjonują zwiększone siły straży granicznej, wojska i policji. Reżim Łukaszenki wpycha na terytorium Polski, i tym samym Unii Europejskiej, cudzoziemców. Teren przygranicznych miejscowości z województwa podlaskiego i lubelskiego objęty są stanem wyjątkowym, ale po jego przedłużeniu nie będzie można zrobić tego ponownie.

W takiej sytuacji rząd chce postawić na granicy zaporę, która ma być „stałym, wysokim ogrodzeniem, wyposażonym również w system monitoringu oraz detekcji ruchu”. Koszt jej budowy to 1 mld 615 mln zł.

„Wybudowanie odpowiedniej do zagrożeń bariery wzdłuż granicy państwowej przyczyni się do skutecznego przeciwdziałania nielegalnej migracji” – czytamy w uzasadnieniu dokumentu przygotowanego przez MSWiA. Władza zdecydowała się na takie posunięcie, bo dotychczasowe zasieki nie powstrzymały migrantów.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "PiS mówi: mur na granicy. A ludzie boją się o zarobek"

 1. Ale o jaki zarobek ludzie się boją ??Nie będę mogli szmuglować fajek pontonem czy wozić emigrantów za kasę?

 2. Wędkarze będą szczęśliwi, już na Bugu nie połowią.

 3. Spoko. Nie tak szybko można wybudować mur nad rzeką Bug. Rząd podaje przykład Węgier- tylko, że tam jest “puszta” a u nas starorzecza i bagna.Niech przyjdzie powódź na wiosnę- kra swoje zrobi i tyle w tym temacie.

 4. Nie będzie budowy muru na rzece Bug bo technicznie jest to niewykonalne. Granica przebiega w większości środkiem rzeki a ta meandruje i podmywa brzegi, granica przesuwa się w obie strony rzeki.

 5. Do Geodeta. E tam, Sasin wybuduje 😉 W każdym razie kasę za budowę ktoś przytuli …

 6. Spokojnie te pisowskie łżę elity nie są wstanie nić zbudować przez sześć lat zbudowali tylko drogę do domu broszki.

 7. Antoś, 20.10 at14:50, jak ci tam z łże elitami belkami millerami cimoszewiczami i tvn? No jak? A z mordercami ks. Jerzego dobrze Ci? No żesz. Czmychaj

 8. Kiedy byli biedni i stłamszeni, pozbawieni możliwości i naturalnych praw, pełni nadziei – na lepszy, demokratyczny, wolny i szanujący różnorodność zachodni świat – śpiewali:-“Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany, połam bat… A mury runą, runą, runą…” Cieszyli się jak dzieci, kiedy mur berliński upadł, upatrując w tym symbolicznego zaniku podziałów pomiędzy narodami… swobodnego przepływu ludzi, dóbr, idei… równych szans i możliwości. Dzisiaj Ci sami ludzie, kiedy sami cieszą się zasobami, możliwościami, prawami i władzą, chcą budować mury tłamszące, pozbawiający możliwości, naturalnych praw i ostatecznie nadziei… innych ludzi. To nie chichot… to rozpacz historii.

  • Jest tylko jedna różnica. My po otwarciu się na zachód za 20 jesteśmy tacy jak oni. Mamy te same markety, odchodzimy te same świata i pojechaliśmy na ten zachód legalnie. Islamista nigdy nie zastosuje się z nami, wychowa dziecko w pogardzie do nas jako do niewiernego, pogardzie dla kobiety i w przekonaniu że pieniądze biorą się z zasiłku a nie z pracy.

   • wielu polaków wyjechało nielegalnie, wyjeżdżali na zasiłki i uważali sie za bardzo zaradnych i ważnych, tego nie pamiętasz to popytaj jak było

    • Pawle, powiedz mi ilu muzułmanów znasz? Znasz w sposób, który umożliwia Ci swobodną z nimi rozmowę. Znasz w sposób, który pozwoli Ci gościć ich i u siebie w domu i w domu których gościsz? W ilu islamskich krajach byłeś? Czy czytałeś Koran, sury i ajaty niekoraniczne, a hadisy? Znam polactwo, któremu i 100 lat będzie za mało, aby być godnymi miana ludzi. Polactwo które wychowują dzieci w pogardzie do wszystkiego co inne od nich samych, Polactwo które gardzi kobietami odmawiając im ich naturalnych praw, które uważa, że to inkubatory, sprzątaczki, kucharki i rurki do dmuchania oraz polactwo, które twierdzi, że szlachta nie pracuje, że pracują jedynie frajerzy, a frajerów trzeba doić. W końcu, że na 4 dzieci przytulą 2 tysie – będzie na miesięczną ratę na Octawię, i jeszcze zostanie na browara na cały miech. Naprawdę uważasz, że polski naród jest lepszy od innych, choćby i muzułmańskich?

    • Widać rzucałaś kamieniami w szkołę. Imię piszemy z dużej litery tak jak słowo “Polaków”

  • twój nick mowi za wszystkie komentarze “Seleukos” czyli “gorący” jak tam bob nie piecze

   • Uderz w stół a nożyce się odezwą. I proszę – polactwo ujawniło się w całym spectrum nędzy i obrzydliwości swojego stanu: nienawiści do innych, bezpodstawnej agresji, homofobii i dziecinnych prowokacji. Słowem – polackiej głupoty. Rozumiem, że trawi was zawiść do każdego i zazdrość o wszystko co lepsze. Rozumiem, że nawet zaznajomiony z kindersztubą dziesięciolatek będzie w porównaniu z wami intelektualistą – i wcale nie będzie musiał udawać. Rozumiem nawet groźby do których się w bezsilności uciekacie – to jedyny język, który do was samych przemawia. Nie rozumiem jednego, iż jesteście tak przeciwni aborcji. Przecież jako prawdziwi patrioci wiecie, że bez takich pokroju jak wy – Polska byłaby zdecydowanie lepszym miejscem na ziemi.

    • bob budowniczy | 22 października 2021 at 16:30 |

     A czy jesteś normalny? “polactwo” pisze tylko czerwony komunista. Obrazem nędzy i rozpaczy to jesteś właśnie TY, niby wykształcony, a piszesz kto ma w Polsce żyć, pracować. Koleś idź na spacer, może ci przejdzie. Wiesz co kiedyś bym cię namierzył i niezłe bęcki byś oberwał Tak jak robłem to z synami sbków, ormowców. Teraz mogę cię pajacu słowem w bić ziemię. Nie, że coś zapomniałe, tylko po co goooowna się nie rusza.

   • Do Anonim | 22 października 2021 at 22:02 | poczytaj trochę o ludziach jak np o Łukaszu Cieplińskim, a później się wypowiadaj.

 9. Do Paweł: nie do końca jest tak jak sobie to wyobraziłeś. Niestety nie wysyłaliśmy na zachód kwiatu naszego rycerstwa. Wyjeżdżali różni, przestępcy, złodzieje również i nikt nas na granicach w lesie nie trzymał jak nielegalnie uciekaliśmy przez zielona granicę. Wiara nie ma tu żadnego znaczenia. W Iranie nas przygarnięto pomimo tego że byliśmy katolikami a na zachodzie pomimo, że można było podejrzewać że przyniesiemy komunistyczną zarazę i to prowokacja UB.

  • Statystyczny Polak jechał do pracy. Statystyczny islamista jedzie po zasiłek. To nas bardzo mocno różni. Seleukos i inni najwyraźniej dorabiają usprawiedliwienia do swoich teorii w które nie za bardzo sami wierzą. We Włodawie pracuje bardzo wielu Ukraińców nawet wykonując pracę legalnie. Jakoś nikt na nich nie psioczy bo przyjechali tu pracować nie oczekują socjalu. Islamiści prezentują zupełnie coś innego nie zgodnego z nasza kulturą, tradycją czy wartościami. Takie ubogacenie zafundowała Pani “Makrela” Niemcom,my za to dziękujemy i nie skorzystamy.

   • Te statystyki masz rozumiem z uznanych ośrodków badań? Oxford, Stanford, Cambridge? Czy tylko Mietek Ci temat pod sklepem zarzucił?

 10. Nie czytałem Koranu i inne koraniczne sprawy są mi obce. Wiem jedno że w katolickim kraju są meczety a proszę mi pokazać kościół w Mekce, Medynie, nie ma takiej siły żeby nam pozwolili jako katolikom na coś takiego a jak się nie zgadzamy na budowę to dyskryminacja inislamofobia. Jeszcze jedno nieznane Koranu ale wiem że tym się różni od bibli że w niej nikt nie każe się wysadzić się w powietrze w imię własnej Religi albo uciąć głowę niewiernemu.

  • Bo moze tam nie ma katolikow? W Syrii kosciolow od groma tak samo jak w libanie czy iraku. Radykalny (polski) katolicyzm to takie same gowno jak radykalny islam czy inna religia. Zakladanie, ze kazdy uchodzca uciekajacy przed wojna, bieda czy przesladowaniami to wojujacy terrorysta, ktory przyszedl walczyc z katolicyzmem ( ktorego wiekszosc europy ma w doopie tak mniej wiecej od wojen religijnych XVI wieku) to indolencja umyslowa

 11. Do Paweł: to typowe co mówisz. Nie znam Koranu, ale wypowiem się o Islamie, nie znam Biblii a wypowiem się o katolicyzmie. Miasta, które wymieniłeś są święte dla tej religii. To tak jakbyś chciał u nas w Częstochowie czy na Grabarce meczet postawić. Udało by się ?

  • To może zrobisz karykaturę Mahometa, przerobisz flagę np. Arabii Saudyjską na peeeedlaską, publicznie podepczesz Koran i udostępnisz filmik na YT czy FB, jest wiele sposób abyś pokazał swój heroizm, ja poczekam na efekt.

   • Ale po co miałbym obrażać muzułmanów, skoro nie chcę, aby oni obrażali mnie?

    • Tak ale katolików to można. Robić przeróbki z pieśni religijnych, przerabiać flagę Polski na kolorową szmatę, szydzić z Mszy ŚW., deptać biblię, krzyczeć “dym w kościołach”, piłować katolików, ścinać piłą szablastą krzyż w przydrożnej kapliczce, gidze nikomu nie przeszkadzał przez wiele lat.

 12. A może ktoś z obrońców przyjmie u siebie w domu i zaopiekuje się nielegalnymi imigrantami. Proszę podać adres to chętnie przekażemy.

 13. A ty pewnie przedstawiciel polskiej prawicy. Taki co to za 2 miesiące postawi talerzyk dla obcego na stole i zaśpiewa kolędę, żeby pamiętać o narodzonym dzieciątku i jego żydowskiej rodzinie, która musiała uciekać na osiołku do innego kraju …

  • widać tatuś ormowiec ci nic nie powiedział jak dostał w….l, to teraz pora na synusia

   • Fajnie by bylo jakbys mial cos jeszcze do powiedzenia oprocz prymitywnych wyzwisk wobec kazdego oponenta.

   • Za nazwanie ssmanem dostaniesz w pysk, pizdusiu w rurkach. Przez 30lat SG była ok, bo wykonuję swoje obowiązki. A teraz porownujesz ja do zbrodniarzy, wstyd ze taka ..ta pisze w moim jezyku. Odwazny w necie pizdus w realu.

    • Za glupi jestes by to pojac. Tak wywozenie dzieci na bagna, przepychanie ich na bialorus przy pomocy psow budzi najgorsze skojarzenia… a te grozby to sobie mozesz w ucho wsadzic. Husarzu wyklety

     • wiesz spadaj obszczymurze, odezwala sie czerwona sprzedajna qwa

     • To ilu idiotów jest we Włodawie, to widać po twoich wpisach. Całe szczęście, że to jest jedna i ta sama osoba. Podająca się za klika osób, niby ma to pokazać ile osób jest przeciwna Straży Granicznej. Kto i kiedy wywoził dzieci emigrantów na bagna. Są ludzie, którzy za pieniądze ich przemycają. Wstyd przyznać, że to mieszkańcy naszego powiatu. Kiedyś szmuglowali fajki, benzynę teraz handlują ludźmi.

     • Anonimie to ilu migrantów jesteś przyjąć pod swój dach. Ilu pomogłeś, poczytaj w necie relacje f-sz SG, że każdemu mają pomóc. Tylko taki idiota co tylko ogląda tvn tego nie przeczyta, nie dotrze, nie zapyta samych f-szy. Więc gimbusie, wróć do szkoły. Poczytaj trochę o Niemcach, Ukrainach jak to mordowali Polaków. Odwiedź Muzeum w Sobiborze a później się wypowiadaj. Głupoty wypisywać może każdy, tylko czemu robią to ludzie co popierają aborccję.

     • “Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Straży Granicznej – ślubuję służyć wiernie Narodowi Polskiemu, mając zawsze na względzie interes Państwa Polskiego. Ślubuję stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia. Ślubuję ściśle przestrzegać zasad Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego oraz ofiarnie i sumiennie wykonywać powierzone mi zadania, przestrzegać dyscypliny służbowej, wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych, dochować tajemnic związanych ze służbą, strzec dobrego imienia służby, honoru i godności, a także przestrzegać zasad etyki funkcjonariusza Straży Granicznej”

  • Anonimie Ciebie to nie dotyczy, bo u ciebie w rodzinnym domu zamiast kolęd usłyszeć można “podmoskiewskie wieczory”.

 14. Do anonima jesteś żałosny i prymitywny

  • Cóż za merytoryczne obrzucanie obelgami oponentów. Brawo prawdziwi patrioci! Brawo!

   • Jakich oponentów, gówniarza co pluje na polskich żołnierzy. W czasie II Rzeczpospolita robili to wyłącznie zdrajcy, ustawiali bramy powitalne jak 17 września ruska dzicz atakowała Polskę. Jak sporządzali listy oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pograniczna, Policji, kolejarzy a później przekazywali te nazwiska ruskim. Katyń, Czelabińsk, Miednoje, Charków,
    Bykownia mówią ci coś nazwy tych miejscowości. Całe rodziny wysyłali na Sybir. Czemu nie chcesz tego pamiętać. Rozumiem, że w domu na żołnierzy AK u ciebie mówili o zaplutych karłach reakcji itp, nie zwalnia cię to od pisania prawdy.

    • Chcę Ci uświadomić, że dyskusja ma na celu odnajdywanie, czy też dochodzenie do prawdy. A nie jest to możliwe, kiedy jedna ze stron nie uznaje tego za kardynalną zasadę i zamiast szanować adwersarza mimo odmienności poglądu, za tą właśnie odmienność zaczyna go obrażać. W ten sposób wciąż będziesz miał swoją „prawdę” – ograniczoną różnymi czynnikami, choćby takimi jak wykształcenie, pochodzenie, czy indoktrynacja – a nie prawdę rzeczywistą wynikłą ze starcia i porozumienia stanowisk charakteryzujących się odmiennymi spojrzeniami na tę samą sprawę, co w rezultacie prowadzi do pełniejszego i dokładniejszego osądu.

     • Facet nie można być aż takim głupcem. Jednak można. Zapytaj o odmienność poglądów rodziców, dziadków. Zapewne ojciec ma w szafie skórzany płaszcz, ciekawe czy wiesz kto nosił taki płaszcz za komuny.

 15. Niestety, dalsza rozmowa ze „znawcą” prowadzić może do nieodpartego wrażenia, że dyskutuje dwóch idiotów. Zbyt się szanuję, aby ryzykować.

 16. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content