Pijany z zakazem sądowym uciekał przed policjantami

Przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli, jazda w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego to katalog przestępstw, za które odpowie 34-latek z gminy Urszulin zatrzymany wczoraj po pościgu przez policjantów włodawskiej drogówki. Za złamanie zakazu sądowego odpowie także 32-latek z Lublina zatrzymany w sobotę przez urszulińskich mundurowych. Kierowcom grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj policjanci włodawskiej drogówki przed godziną 10 w miejscowości Urszulin dokonali pomiaru prędkości pojazdu Kia. Okazało się, że na dozwolonej 70 tce poza obszarem zabudowanym kierowca samochodu poruszał się z prędkością powyżej 100km/h. Ponieważ kierujący nie zatrzymał się do kontroli, policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg . Po kilku minutach policjanci zatrzymali uciekiniera, którym okazał się być 34-latek z gminy Urszulin. Sprawdzenie w systemach wykazało, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi, który obowiązuje go do 2023 roku. Jakby tego było mało, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkohole.

To nie jedyny kierowca, który minionego weekendu zdecydował się na jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. W sobotę urszulińscy policjanci zatrzymali 32-latka z Lublina, który kierował renault. Stróże prawa ustalili, że złamał aktywny zakaz sądowy kierowania pojazdami, który obowiązywał go do końca 2023 roku.

Obydwaj kierujący odpowiedzą za popełnione przestępstwa drogowe. Grozi im do 5 lat więzienia.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa