Pediatro, zgłoś się! Włodawski SPZOZ ogłosił konkursy dla specjalistów dziecięcych

Szpital we Włodawie znów szuka pediatrów. Włodawski SPZOZ właśnie ogłosił konkurs dla specjalistów zainteresowanych pracą na oddziale dziecięcym i położniczo-ginekologicznym. Lekarzy potrzeba “na już”, bo jest ich niewielu, a zbliżają się wakacje i zatrudnieni na pediatrii specjaliści będą szli na urlopy.

Ogłoszenie o pracę adresowane do lekarzy pediatrów pojawiło się na stronie internetowej szpitala. Forma zatrudnienia – do uzgodnienia. Główne obowiązki: “nadzór nad noworodkiem, czyli porada, konsultacja, zlecenie badań oraz pozostałe czynności związane z opieką nad noworodkiem, (…) udzielanie konsultacji lekarskich w zakresie pediatrycznym lekarzom Izby Przyjęć i innych komórek szpitala, (…) praca w przyszpitalnej poradni pediatrycznej – porady pohospitalizacyjne” – czytamy w ogłoszeniu.

Szpital chce podpisać z lekarzami umowy od 1 lipca do końca przyszłego roku – z możliwością przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. Termin składania ofert mija 15 czerwca.

– Kończą się umowy zawarte z lekarzami, więc ogłosiliśmy nowe konkursy na pracę dla pediatrów – powiedziała nam niedawno dyrektor SPZOZ we Włodawie Teresa Szpilewicz.

Włodawski szpital nieustannie boryka się z problemami kadrowymi i robi, co może, żeby wzmocnić kadrę lekarską. Okres wakacyjny jest dla placówki wyjątkowo trudny, bo lekarze planują urlopy. Z tego powodu, w lipcu ubiegłego roku, działalność pediatrii trzeba było tymczasowo zawiesić.

– Lekarze, którzy na co dzień opiekują się małymi pacjentami, są na urlopach. Mają do tego prawo. Urlop przysługuje każdemu pracownikowi – tłumaczyła wtedy dyrekcja szpitala.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Pediatro, zgłoś się! Włodawski SPZOZ ogłosił konkursy dla specjalistów dziecięcych"

  1. dopóki jest ta dyrekcja, dopóty nikt nie przyjdzie. starosta o tym wie i jest to świadome działanie zamykania oddziałów a następnie szpitala.

  2. to dopiero szuka specjalistów? w czerwcu?. Pogoniła wszystkich włodawskich lekarzy a teraz niby skamle

  3. Dokładnie. Problem powtarza się co roku i wszyscy mają to gdzieś. Dyrekcja zarząd powiatu i radni też. Panie Romanczuk i Pani Szpilewicz jeśli naprawdę zależy Wam na dobru mieszkańców zrezygnujcie sami jak najszybciej. Pokazaliście że zupełnie nie nadajecie się na zajmowane stanowiska. Uwierzcie że jak będziecie trwać uparcie to wyniki wyborów Was baaardzo zabola. Tej siły już nie zatrzymacie.

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content