Pediatria wznawia działalność, ale ma problemy

Zamknięty na miesiąc oddział dziecięcy włodawskiego szpitala, znów przyjmuje małych pacjentów. – Cieszymy się, choć mamy obawy, że za jakiś czas znowu przestanie działać – mówią włodawianie. Ich obawy mogą być uzasadnione, bo choć oddział jest wyposażony i – przynajmniej na razie – ma kto zajmować się chorymi dziećmi, to pediatria generuje ogromne straty.

O tym, że włodawska pediatria zawiesza swoją działalność, pisaliśmy w naszej gazecie na początku lipca. Szpital umieścił informację na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Oddział miał być zamknięty do 31 lipca. Powód? Wakacyjne urlopy lekarzy.

– Od sierpnia, zgodnie z planem, oddział dziecięcy wznawia przyjmowanie pacjentów. Mamy już rozpisane grafiki – powiedziała nam Teresa Szpilewicz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej we Włodawie.

SPZOZ jest placówką powiatową. Informację potwierdził starosta włodawski. 

– Lekarze wracają do pracy na pediatrii, chore dzieci będą przyjmowane na oddział. Nie ma mowy o powtórce z przeszłości – zapewnił Andrzej Romańczuk.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Pediatria wznawia działalność, ale ma problemy"

 1. Największy problem to jest ze starosta i koleżanka dyrektorką

 2. Tutejszym ” dyskutantom” ( chyba to dwie lub trzy osoby) chyba nie chodzi o oddział szpitalny a o obrażanie starosty i dyrektora szpitala. Jaka zajadłość i bezsilność. A stare powiedzenie mówi, że psy szczekają a karawana jedzie dalej. Poczekajcie spokojnie do wyborów a wtedy… na start!

  • Nie rownaj mnie z psem! Jak Cie bola komentarze to wez sie do roboty jeden z druga bo tu chodzi o zdrowie i zycie. Poza tym kazdy kto mial z Toba stycznosc widzi twoja megalomanìe I zadufanie w sobie.

   • No popis sobie, popisz… Trochę żółci ulejesz, ale dopóki stukasz w klawiaturę, to wszyscy winni twojej frustracji mogą się czuć bezpieczni. No co innego, jak zamiast stukać w klawiaturę, zacząłbyś taczki przygotowywać… Ale dopóki myślisz, że ktoś zrobi coś za ciebie… Po to są takie fora, abyś siedział na dupie zamiast cokolwiek robić. Jak myślisz, dlaczego nie ściga się tych co na forach grożą, pomawiają, oczerniają, kłamią, chociaż zgodnie ze stanowionym prawem powinno się ich postawić przed sądem?

 3. O ludzie, kto cię do psa przyrównał?!
  To takie stare powiedzenie. Jego znaczenie w tej sytuacji: nie pomogą złośliwości i próby “obalenia” i starosty i dyrektora szpitala. Musisz raczej działać w jakichś komitetach wyborczych czy partii a nie klepać anonimowo w klawiaturę bo …karawana jedzie dalej…

 4. jak tam żniwa?

 5. Nie tylko z pediatria jest problem. Co raz to sie slyszy o cudach ktore sie tam wyprawiaja.

 6. Jedynym problemem tego szpitala jest dyrekcja

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content