Pediatria ma być nieczynna

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach zawieszona zostanie działalność oddziału dziecięcego oraz położniczo-ginekologicznego włodawskiego szpitala. Wszystko przez braki kadrowe, bo lekarze chcą wykorzystać urlop w czasie wakacji, a o zastępstwo jest niezwykle trudno.

Szpital we Włodawie, tak jak dziesiątki innych powiatowych, z problemami kadrowymi boryka się cały czas, jednak najgorzej jest właśnie w okresie wakacyjnym, kiedy to wielu lekarzy chce odpocząć, a zastąpić ich nie ma kim. Z tego powodu dyrekcja szpitala zastanawia się nad czasowym zawieszeniem działania oddziału dziecięcego i ginekologiczno-położniczego.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Pediatria ma być nieczynna"

 1. Braki to są w szarych komórkach u Pana Starosty i Kadry sp zoz włodawa

 2. “zawieszenie oddziałów na czas wakacji nie jest we włodawskim szpitalu nową praktyka. Tak było w ubiegłym roku oraz 2021”. Widać że Walduś propagandysta Pana Romanczuka mieniący się też dziennikarzem nowego tygodnia dostał nowe wytyczne. Teraz będą nas przekonywać że przecież zamknięcie oddziału to nic nadzwyczajnego. Przecież tak już bywało. Owszem bywało ale w końcu ktoś przez to naprawdę ucierpi. Jak pani Szpilewicz będzie się wtedy tłumaczyć? Co pani Szpilewicz robiła przez cały rok skoro nie potrafiła zapewnić zastępstwa lekarzom chcącym pójść na urlop? Wniosek jest prosty. Żaden lekarz z zewnątrz nie chce się nawet na miesiąc związać z tym szpitalem. Patrząc na to co się dzieje słuchając ludzi którzy tam pracują trudno się dziwić. Panie Romanczuk czy odpowiedź dla Pani Poseł w sprawie transportu we włodawskim szpitalu jest już gotowa? Jak tym razem będzie Pan tłumaczył swoją koleżankę Tereskę? Nadzieję dają sondaże. To że w powiecie peezel przegra to już pewne. Do sejmu też nie wejdą bo trudno będzie im przeskoczyć 8%. Nic dziwnego skoro wciągają na swoje listy kogo się da. Tylko baby z brodą brakuje. Już nawet płaczka zastawia się czy jednak nie iść samemu do wyborów. Zabolą was wybory oj zabolą!

 3. Grażynka | 26 lipca 2023 at 16:26 |

  A Tomuś , wiecznie uśmiechnięty i dla wszystkich dobry co robi w tym starostwie, on chyba od komuchów, to też ich wina że taki bajzello w szpitalu. On chwali Tereskę, niech spada razem z nią

 4. zawiesić dyrekcję i starostę na czas nieokreślony. Nie radzą sobie. tak będzie lepiej i bezpieczniej dla mieszkańców powiatu. baba jak zwykle kłamie, a ogół to łyka i jest ok.

  • Wywalimy ich raz na zawsze po wyborach. Jakby opozycja w powiecie chciała zrobić coś dobrego to już mogliby odwołać jeszcze starostę Romanczuka. Brakuje tylko jednego głosu. Ale Mariuszek z Piotrusiem wola wypinać brzuchy na MMA i wschodach powiatu. O nich też nie zapomnimy przy urnach bo wygląda jakby mieli cichy układ że starostą. Nie można być aż tak bezradnym!

 5. chłopaki mają dil z psl. Szpital mają w d…A jebał was…jak to mawiał Józef.

 6. Bezradny | 28 lipca 2023 at 07:00 |

  Czy Pan Radny Mariusz Zańko podczas wczorajszego spotkania z Panem Jarosławem Kaczyńskim poruszył sprawę włodawskiego szpitala powiatowego? Czy pan radny poruszył tematy którymi interesowała się już Pani Poseł ws. transportu i braków kadrowych?
  Na mediach społecznościowych Pan radny pisze co następuje.
  “Było też wspomnienie Pana Premiera o Włodawie i widoku spod Kościoła św Ludwika na drugą stronę rzeki Bug oraz wspomnienie wyjątkowej wizyty w Hańsku na początku lat 90 – tych, kiedy tworzone było Porozumienie Centrum.”

  Panowie na wspomnienia to się umowicie prywatnie przy wódeczce. A jak już o tym trabicie to zajmijcie się tym co jest ważne dla mieszkańców czyli ochroną zdrowia w powiecie włodawskim! Pan Romanczuk i Pani Szpilewicz nie potrafią nic z tym zrobić. A Pan Zańko mając takie możliwości jak wczoraj nic z tym nie robi?!?! Przecież starostę już dawno możnaby odwołać. Wystarczy jeden głos. Przy wsparciu Pana Kaczyńskiego napewo by się udało. No ale co tam szpital itp. ważne żeby foto na social mediach było.

 7. karetka szpitalna z blachami LWL i logo Triomed śmiga po Lublinie. Są fotki. A miała być zepsuta. Czyżby rozparcelowywanie szpitala się zaczęło?

  • Super tydzień napisał artka o interwencji Pani Poseł. Ciekawe rzeczy tam są. Polecam lekturę. Pani Szpilewicz jak zwykle narzeka i się głupio tłumaczy a pan jeszcze starosta Romanczuk jeszcze jej broni. Cyrk na kółkach. Byle do wyborów

 8. pani S. kłamie i głupio gada . nie daje rady z organizacją; szpital bo się nie zna i jest chamska. zastrasza ratowników , rządzi się jak u siebie w kurniku nie bacząc na prawa pracownicze. Szpital jest publiczny! jako dobro publiczne, a nie jej własnością – a nad tym wszystkim pan R. klepie te bzdury. dziwie się radnym , że też przyklepują ; nepotyzm, niegospodarność, udają , ze nie widzą machlojek tak jak z karetką – obecnie, zamykaniem oddziałów.. czy to Wam mało, czy czekacie na prokuratora? a potem będziecie skomleć o głosy w wyborach. Nie pytajcie o to co powiat wam zrobił – zapytajcie się co zrobiliście dla powiatu!? Nie otumaniajcie obywateli – podejmijcie decyzję o zamknięciu szpitala , nastepnie powiatu i Finito. Prigożyn wam to wszystko bardzo szybko poukłada.

 9. Pamietajcie głosujcie na PSL w powiecie w następnej kadencji My Wam wszystko najlepiej zrobimy

  • Dziękuję. Ja jestem zadowolona z rządów pana Andrzeja Romanczuka. Dobry gospodarz powiatu. Krytykanctwa się nie da uniknąć. Najwięcej zawsze do powiedzenia mają ci którzy najmniej robią porzytcznych rzeczy. Proszę być spokojnym. Będziemy na Pana głosować.

 10. Anty polityk | 30 lipca 2023 at 16:54 |

  Ciekawe dlaczego nic w sprawie szpitala nie wnosi V-ce ST. Podobno posiada wykształcenie medyczne. W podziale obowiązków powinien to mieć w zakresie

 11. eee mały jest

 12. Do corocznego cyrku z pediatrią się już przezwyczailismy. Po wyborach dyrektorka się zmieni i wszystko wróci do normy.

  Ciekawe czy pozostałe oddziały mogę czuć się bezpiecznie? Tak sobie czytam analizuję i nie postawił bym na to pieniędzy.

 13. do wyborów daleko / blisko. A tzw dyrekcja szpitala za przyzwoleniem tzw starosty rozkłada ten szpital . Poprzez likwidację kolejnych oddziałów, z idiotycznym tłumaczeniem , braku personelu. Ten mechanizm jest przez media podchwytywany. Prawda jest gdzie indziej. Jak tam jest ze stanowiskiem kolejnych tzw radnych / bezradnych tego tzw powiatu. Klepiecie to chłopaki ? Wybory niebawem .

 14. Katarzyna | 1 sierpnia 2023 at 07:01 |

  1. Andrzej Romańczuk – Przewodniczący
  2. Tomasz Jan Korzeniewski
  3. Edward Łągwa
  4. Marian Kupisz
  5. Adam Panasiuk
  Lista osób odpowiedzialnych za rozbiór naszego szpitala.

 15. O! nareszcie . Trza te nazwiska zapamiętać przy wyborach. Pierdzistołki. Nic niemogący. Dobrem publicznym jest ochrona zdrowia i zabezpieczenie pomocy/życia w nagłych sytuacjach. Przy waszej akceptacji zlikwidowano SOR. Rozpieprzono transport między szpitalami specjalistycznymi bo karetka zepsuta, a w tym samym czasie ona śmiga po Lublinie i Sławatyczach co by obstawiać imprezki. A starosta o tym wie? Zamykanie oddziałów – a starosta o tym wie? i klepie dill. Bo mu się nie spina

 16. Halo Włodawa! Widzieliście jak pięknie pani dyrektor szpitala Teresa Szpilewicz zaorala swojego mocodawcę pana jeszcze starostę Romanczuka? Nie to proszę bardzo:)

  Główną przyczyną naszych problemów jest małe miasto i odległość od dużych ośrodków. Lekarzy w naszym mieście nie jest zbyt wielu. Myślę, że np. Lublin czy Warszawa dysponuje większą ich liczbą. Jednak wszyscy lekarze w okresie letnim chcą wypoczywać, bo ciężko pracują i uważam, że im się to należy. Natomiast Włodawa jest odległa od dużych ośrodków i wiadomo, że dojazd tu jest uciążliwy.

  A kto jest odpowiedzialny za transport w powiecie włodawskim? Tak! To pan jeszcze starosta Romanczuk. Poza tym tłumaczenie pani Szpilewicz jest żałosne. Przecież z panem starosta przeprowadzili tysiące rozmów z lekarzami i tylu było chętnych z za Buga. Już miały tylko dokumenty się uprawomocnić. Ale spokojnie wybory za pasem. Byle do marca i pożegnamy tych państwa.

 17. Pożegnanie pani dyrektor i starosty powinno odbyć się w stylu odpowiednim

 18. lekarze nie będą pracować w firmie gdzie są ohydne warunki pracy. Pogarda i traktowanie jak wyrobników punktów dla tej masy nierobów. Romańczuk o tym wie i klepie ten układ.

 19. głos rozsądku | 3 sierpnia 2023 at 21:06 |

  Tak. Za PiSu włodawski szpital był kliniką z wybitną dyrekcją i nadmiarem specjalistów.
  Nie bądźcie śmieszni.
  Gdyby te dwie kadencje powiatem rządził PiS – obawiam się, że szpitala by już nie było. Spójrzcie na Kraśnicki szpital zarządzany przez władze powiatu z PiS. Otwórzcie oczy i dziękujecie, że włodarzom powiatu na nim zależy i choć w trudnościach ale w ogólnym rozrachunku dają radę.
  Oby nigdy więcej władzy PiS w tym powiecie. Uchroń nas Panie…

 20. Och propagandzista pana jeszcze starosty się odezwał. Przedstaw się Adasiu Zosiu Waldusiu Teresko a może to sam pan Andrzej przemówił?

 21. Rzeczywiście Głos rozsądku to propagandzista Romańczuka. O ile mnie pamięć nie myli to za PiS-u przeprowadzono gruntowną modernizację szpitala, tworzono nowe oddziały ( w przeciwieństwie do tego co się dzieje dzisiaj), prawie zbilansowano szpital i to w czasach, kiedy rządy PO-PSL naciskały na prywatyzację szpitali dając bardzo małe środki. Poza tym każdego roku powiat udzielał pożyczki szpitalowi na bieżącą działalność. Mimo bardzo trudnych czasów lekarze nie uciekali tak jak dzisiaj. A dzisiaj zadłużenie szpitala jest ogromne. Wynosi ponad 40 mln zł i rocznie prawie 2 mln zł szpital płaci samych odsetek. Zadłużenie jest ogromne mimo, że szpital nie prowadzi żadnych inwestycji. To co mówi p. Szpilewicz i starosta Romańczuk jest po prostu żenujące i traktujące mieszkańców jako naiwniaków.

  • Gdzież jest więc opozycja w radzie powiatu? Brakuje jednego głosu i nie potrafiliście zmienić starosty i tego bajzlu w szpitalu. Może trzeba było spytać Pana Kaczyńskiego jak to zrobić. Ale nie lepiej było wspominać młodość prezesa. Tak Panie Zańko, Panie Gorgol, Panie Konieczny to o was i waszym kółku wzajemnej adoracji. Na sesjach lubicie sobie pogadać ale zupełnie nic z tego nie wynika!! Ważne żeby Zakrzewski zrobił dobre zdjęcie do nowego tygodnia. Światła gasną, kamery i mikrofony wyłączają więc i wy idziecie albo na wszchody albo na MMA bo pokazać się trzeba przecież wybory za pasem. Wasza obojętność też przyczynia się do złej kondycji szpitala. Nie po to was wybrano żebyście prezentowali opasłe brzuchy. Bycie radnym to również odpowiedzialność za życie ludzi którzy trafiają do włodawskiego szpitala. To wy macie patrzeć na ręce pani Szpilewicz i panu jeszcze staroście Romanczukowi.

   Nie potrafiliście go odwołać to zobaczycie jak robi to społeczeństwo przy urnach. Was też rozliczymy. Nie potrzeba pozerów w radzie powiatu. powiat trzeba ratować bo idź na dno jak Titanic.

 22. pięknie / prawdziwie napisane. Koniec z pajacowaniem tzw. opozycja powiatowa. Panie Zańko głosu na Pana nie oddam – zawiodłem się.

 23. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content