Papierosy pod tonami drewnianej zrębki

Papierosy ukryte w pociągu towarowym wjeżdżającym do Polski z Białorusi o wartości 130 tys. złotych ujawnili na przejściu kolejowym w Terespolu funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

W trakcie kontroli pociągu towarowego relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Terespola ujawnili kartonowe pudła wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 9190 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Papierosy ukryte były w trzech wagonach typu węglarki – pod tonami drewnianej zrębki. O ile zrębka była towarem zadeklarowanym w dokumentach, o tyle wyroby tytoniowe to już klasyczny przemyt. Przesłuchani maszyniści składu nie przyznali się do ich własności.

Rynkowa wartość udaremnionego przez SG i KAS przemytu to 130 tys. złotych. Dalsze ustalenia w sprawie prowadzą funkcjonariusze KAS z Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Przemyt papierosów w zrębce drewna jest w ostatnich miesiącach najczęstszą formą przemytu na kolejowym odcinku granicy z Białorusią.

https://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/40098,Papierosy-pod-tonami-drewnianej-zrebki.html

1 komentarz "Papierosy pod tonami drewnianej zrębki"

  1. A co na to nasi miłośnicy drzew i zieleni? Czy podejmą interwencję w sprawie wycinki na Białorusi? Przecież mamy prawo cieszyć się zielenią po obu stron ach Bugu. Do tego te nie legalne papierosy. Proponuje spotkanie na brzegu rzeki żeby Łukaszenka wiedział że nie podoba nam się to co robią…

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content