Palacze z Włodawy muszą się mieć na baczności. Pety na cenzurowanym

W regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta powinien znaleźć się zapis dotyczący niedopałków papierosów – uważają miejscy radni. I chcą, by straż miejska bardziej konsekwentnie karała osoby, które zaśmiecają miasto.

Temat pojawił się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej we Włodawie (28 lutego). Wynikł przy okazji sprawozdania z działalności straży miejskiej za ubiegły rok.

– Służbę pełniło pięciu funkcjonariuszy, którzy w miarę możliwości pracowali na zmiany, od godz. 7 do 15, w okresie zimowym od godz. 13 do 21, a latem od godz. 14 do 22. Otrzymaliśmy w sumie 421 zgłoszeń od mieszkańców i różnych instytucji – poinformowała komendant włodawskich strażników Agnieszka Trzebunia.

Sprawozdanie zostało przyjęte, ale radni mieli pewne uwagi.

– Uważam, że w regulaminie utrzymania czystości i porządku w mieście powinien pojawić się zapis dotyczący karania za wyrzucanie niedopałków. W innych miastach takie zapisy są, w naszym też powinny się znaleźć – zasugerował radny Krzysztof Flis. I dodał, że straż miejska powinna bardziej rygorystycznie podchodzić do osób, które dopuszczają się przewinień.

Tego samego zdania była radna Mirosława Dynkiewicz. – Mieszkam przy parkingu. Ludzie nie palą w samochodach, tylko na zewnątrz, a niedopałki wyrzucają na ulice. W mojej okolicy są biura i urzędy, ich pracownicy wychodzą na papierosa. Sama nieraz zamiatałam leżące na chodniku pety – relacjonowała.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Palacze z Włodawy muszą się mieć na baczności. Pety na cenzurowanym"

 1. A ja bym radziła radnym wrócić do tematu zabranych godzin ze szkół dotyczących leczenia wady postawy u najmłodszych.

 2. 420 zgłoszeń na 5 strażników – to na każdego z nich przypada 1 zgłoszenie na 4 dni pracy – gratuluje wydajności pracy

  • Myślenia u ciebie ZERO, TO TYLKO ZGŁOSZENIA O PALENIU a jeszcze są inne

 3. A kupy psie na chodnikach?, leżą spokojnie na ulicy Reymonta,Chełmskiej, Sierpińskiego, Lubelskiej…No, nie tak spokojnie, bo przylepiają się do butów dziecięcych i tych mniej czujnych dorosłych. Chyba już nikt nie sprząta po swoich psach i już coraz mniej osób zwraca im uwagę. Po po narażać się na krótkie: proszę zająć się sobą lub odpi..rz się. Strażników miejskich nie widziałam na ulicach od 2 lat…

  • Nie mam psa i nie lubię SM | 18 marca 2023 at 20:19 |

   Ale ostatnio widziałem jak pieszo przechadzali się po mieście (SM )Natomiast psie kupy i tu rzadko ktoś nie sprząta po swoim pupilu.Ludziska mają woreczki i zbierają Brawo brawo !

 4. Jeszcze sprawa wulgaryzmów używanych na ulicy. Młodzież, ta żeńska też nap…dala teksty, że uszy więdną. Za to też mandaciki podniosły by wydajność i przychody budżetu miasta.

 5. W tej naszej Włodawie to naprawdę dobrobyt skoro radni zajmują się takimi pierdolami

 6. Sami strażnicy palą przy urzędzie miasta. Rozwiązać to dziadostwo.

 7. Dziwnie, że radnym nie przeszkadzają na trawnikach ulicznych śmiecie, papiery, puste butelki i ogólny brud! A nawet brak koszy w miejscach, gdzie były np. róg Lubelskiej/Modrzewskiego. Efekt, leżą tam śmiecie i kto je posprząta? Albo przykład z weekendu, zapchane kosze przy nowej Biedronce. Radni, burmistrz nie widzą w tym problemu. A szkoda! Owszem pety są ważne ale i też czystość na ulicach. Niedawno w podobnej kwestii podany był przykład Białorusi. Potwierdzam na tamtejszcyh ulicach jest czysto, miło i przyjemnie. Może warto wziąć wzór od sąsiadów?

 8. Jeszcze tak na za palenie na balkonach też powinny być mandaty. Swój smród w swoim mieszkaniu wąchać.

  • Pamiętaj że jak pojesz grochówki i kapusty to nie otwieraj okna bo nikt nie chce wąchać twojego smrodu.

 9. hm!??!

 10. Psy bez smyczy.

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content