Otwarcie wystawy Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie

W piątek, 15 grudnia 2023 r., w Galerii Na Paterze odbył się wernisaż prac artystów ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie oraz prac z VII Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Sacrum w architekturze Włodawy i okolic”.

O historii włodawskich plenerów organizowanych przez STKN, współorganizatorach, szczegółach realizacji i uczestnikach opowiedziała Prezes STKN Barbara Litwiniuk. Ostatni – siódmy plener – poetycko podsumowała uczestniczka Nadbużańskiej Frazy Czesława Demczuk. O swoich malarskich inspiracjach, odczuciach i twórczości w kontekście ostatniego pleneru opowiedziała Henryka Dederko.

Wydarzenie uświetniła część artystyczna w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Kresowianki” z STKN. W repertuarze prezentowanym na wernisażu pojawiły się pieśni „Polesia czar”, „Tęsknota”, „Ludzkie marznie” i „Czarne oczy”. Podziękowania za współpracę oraz kolejną wystawę prac STKN prezentowaną w bibliotece złożyła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP. Przekazała też najlepsze życzenia w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia od dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Doroty Redde-Sawczuk, która nie mogła być obecna na wydarzeniu.

Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie, Gmina Miejska Włodawa, Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Identyfikacja wizualna i aranżacja wystawy Mariusz Komorowski, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Wystawa „Sacrum w architekturze Włodawy i okolic” będzie czynna w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie do końca stycznia 2024 r.

MBP Włodawa