Oszustwo przy zakupie portfela

Mieszkanka Włodawy powiadomiła policjantów o tym, że została oszukana przez Internet. Ofertę portfela w okazyjnej cenie zauważyła na portalu społecznościowym. Kobieta zapłaciła za markowy produkt 600 złotych, a następnie nie otrzymała towaru. Apelujemy o ostrożność podczas zakupów w sieci.

Wczoraj włodawscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę miasta o oszustwie internetowym. Kobieta zgłosiła, że miesiąc temu kupiła markowy portfel i do tej pory nie otrzymała towaru. Ofertę produktu w okazyjnej cenie zauważyła na portalu społecznościowym. Następnie zamówiła portfel oraz przelała kwotę 600 złotych na wskazane przez sprzedającą konto. Mimo, że kontakt ze sprzedawcą się nie urwał to produkt nie docierał do kupującej. Powodem miał być niewłaściwy kod kreskowy. W między czasie mieszkanka Włodawy zauważyła, że pod innymi oferowanymi produktami sprzedającej znajdują się negatywne komentarze dotyczące jakości produktów. W końcu kobieta postanowiła się wycofać z całej transakcji i zażądała o zwrot przelanych pieniędzy. Niestety do tej pory ich nie otrzymała.

Coraz częściej dochodzi do przestępstw za pośrednictwem Internetu. Nieuczciwi sprzedawcy oferują markowe produkty w dobrych cenach, a następnie urywają kontakt, przesyłają wątpliwej jakości artykuły albo nie wywiązują się z umówionej transakcji. Apelujemy, aby przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu w Internecie sprawdzać informację o sprzedającym i jego produktach, czytać komentarze oraz opinie innych kupujących. Warto też korzystać z opcji płatności za pobraniem. Pamiętajmy, że środki ostrożności, które mogą się wydawać przesadne, mogą uchronić nas przed utratą naszych pieniędzy.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content