OSZUKANI PODCZAS ZAKUPÓW W SIECI

Dwa zgłoszenia dotyczące oszustw podczas zakupów w sieci otrzymali wczoraj włodawscy policjanci. 61-latek stracił 2 tysiące złotych, które miały być zaliczką za ciągnik rolniczy. Jednak po przelaniu pieniędzy, kontakt ze sprzedającym urwał się. Podobnie było w przypadku zakupu lodówki przez innego włodawianina. W tym przypadku mężczyzna stracił ponad 750 złotych.

Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosiło się 2 mieszkańców Włodawy, którzy powiadomili o tym, że zostali oszukani podczas zakupów dokonywanych w sieci. 61-latek zgłosił policjantom, że na jednym z portali aukcyjnych znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży ciągnika rolniczego. Zainteresowany sprzętem postanowił zakupić maszynę wpłacając zaliczkę na konto podane przez sprzedającego. Jednak po przelaniu pieniędzy w kwocie 2 tysięcy złotych kontakt ze sprzedającym urwał się.

Podobnie było w przypadku innego włodawianina, który za pośrednictwem znalezionej strony internetowej postanowił zakupić lodówkę. Mężczyzna produktu nie otrzymał, natomiast stracił ponad 750 złotych.

Apelujemy o ostrożność, a także dokładne sprawdzanie profili sprzedającego. Dokonując zakupy w sieci warto zastanowić się nad bezpieczniejszymi formami płatności, na przykład – za pobraniem.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content