Oszukani na BLIK

“Znajomy” poprzez komunikator internetowy poprosił mieszkańca Włodawy o szybką pożyczkę pieniędzy. Po dokonanych transakcjach okazało się, że to oszustwo, a mężczyzna stracił prawie 2 tysiące złotych. To nie jedyny oszukany przez tego samego “znajomego”, bo okazało się że w tym samym czasie mieszkaniec gminy Sławatycze w ten sam sposób stracił ponad 3 tysiące złotych. Apelujemy o ostrożność i weryfikowanie, komu przekazujemy nasze pieniądze.

Wczoraj włodawscy policjanci przyjeli zawiadomienie o oszustwie metodą na BLIK. Ze zgłaszającym mieszkańcem Włodawy skontaktowała się za pośrednictwem komunikatora internetowego osoba podająca się za znajomego z prośbą o szybką pożyczkę pieniędzy. Pieniądze zostały przelane w kilku transakcjach za pośrednictwem szybkiej płatności BLIK. Potrzebujący tłumaczył,  że musi dokonać szybkiej  płatności, a w jego banku trwa jakaś przerwa techniczna. Łącznie zostało przelane prawie 2 tysiące złotych. Niestety po kontakcie ze znajomym okazało, że że zgłaszający padł ofiarą oszusta.  Niestety to nie jedyny pokrzywdzony w tej sprawie, bo takiej samej treści wiadomości otrzymał mieszkaniec gminy Sławatycze. Mężczyzna w wyniku oszustwa stracił ponad 3 tysiące złotych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w sieci zależy od nas samych. Podstawą są silne hasła zmieniane najlepiej co kilka miesięcy. Pamiętajmy, aby nie logować się tym samym hasłem do kilku kont. Kolejna zasada to korzystanie z podwójnego uwierzytelniania podczas logowania. Apelujemy o ostrożność i weryfikowanie komu powierzamy  swoje oszczędności. Telefon do znajomego zajmie nam kilka sekund, a może uchronić nas przed utratą pieniędzy.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content