Oszczędności trzeba szukać wszędzie

Włodawski ratusz szuka oszczędności. Dyrektorzy wszystkich podległych placówek mają przedstawić burmistrzowi propozycje cięcia kosztów, gdzie się tylko da. Własną propozycję ma też miejski radny Mariusz Czuj, który postuluje o uszczuplenie składu osobowego Rady Nadzorczej w MPGK.

Sejm, przyjmując ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, zobligował kierowników jednostek sektora finansów publicznych do redukcji zużycia energii elektrycznej. Od 1 do 31 grudnia 2022 r. mają oni dokonać takich działań, których efektem będzie obniżenie średniego zużycia energii o 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019. Natomiast w przyszłym roku mają oni ograniczyć o 10 proc. zużycie energii w stosunku do zużycia z 2022 r. Kto nie wypełni tego obowiązku, naraża się na karę wynoszącą 20 tys. zł.

Zamysł jest dobry, ale uderza w te samorządy, które już zainwestowały w wymianę oświetlenia ulicznego i w budynkach na LED-owe, zamontowały instalacje fotowoltaiczne czy przeprowadziły termomodernizację budynków, bo w ich przypadku trudno o dalsze ograniczanie kosztów. W takiej sytuacji jest m.in. Włodawa, która będzie musiała się bardzo starać, by 10-procentową obniżkę uzyskać. Burmistrz Wiesław Muszyński wszystkich kierowników podległych mu jednostek zobligował do przygotowania planów oszczędzania.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Oszczędności trzeba szukać wszędzie"

 1. Pis specjalnie przełożył wybory samorządowe, żeby ludzie odczuli kryzys i winą obarczyli rządzących w tych instytucjach.Dwie koszmarne zimy przez społeczeństwem ale Rady Nadzorczej nikt nie ruszy,w butelką nikt też z nich nie zagra haha

 2. To mam propozycję, do pracowników Straży Miejskiej. Mandaty za wulgaryzmy w przestrzeni publicznej. I p. Lempart, i młodzież. Nazbierałoby się.

 3. Rozwiązać “nierobów” ze straży miejskiej – będą duże oszczędności.

 4. Świń od pełnego koryta nie odgonicie i przedstawicieli rad nadzorczych od żłobu

 5. Nie można już tego czytać. Zacznijcie działać tj załóżcie partię uczciwych i pracowitych. Do wyborów zdążycie a nawet wygrać potraficie. Od gadania czyli pisania obrażając wszystkich nikomu nie przybyło

 6. Ciekawe czy w szpitalu też będą szukać oszczędności? Chociaż patrząc na jego sytuację finansową trudno będzie. No chyba że Pani Dyrektor Szpilewicz wraz z całą świtą zarządzającą szpitalem za przyzwoleniem Pana Starosty Romanczuka zrzekną się choć części swoich wysokich zarobków. W innym przypadku nakazy rządu w sprawie oszczędności znowu odbijają się na pacjentach.

 7. Co ten Mariusz wyprawia? Nie wie ,że w Starostwie mało zarabiają i muszą być w radzie nadzorczej gospodarki komunalnej.Oj Mariusz , Mariusz.

 8. Co ten Mariusz wymyśla? Nie wie, że w Starostwie zarabiają grosze i muszą być co niektórzy w radzie gospodarki komunalnej. Oj Mariusz, Mariusz.

 9. Mariusz zamiast się wygłupiać powinien prowadzić rozmowy w sprawie zmiany starosty. Wystarczy jeden głos żeby wyzwolić powiat włodawski z rządów peeselu. Pani poseł wczoraj nie udzieliła instrukcji jak to zrobić? To o czym rozmawialiście? Pewnie znowu Mario uprawiał wazeliniarstwo z nadzieją że tym razem uda się wrócić z banicji. Nie tędy droga. Jak tak dalej pójdzie to jedyne co będziesz mógł zrobić w jakimkolwiek urzędzie w większym mieście to przejechać podłogi na mokro. Przy urnie zaśpiewamy Jemu, jego kolegom ale też Panu Staroście “miałeś chamie złoty róg…”. Nic nie zrobiliście dla tego powiatu. Jedyne co potraficie to bić pianę na sesjach. Nic więcej! Tymczasem powiat leży. Najlepszy przykład Waszych rządów to szpital. Detekcja, radni, i zarząd powiatu sam się wyżywi jak zwykle. Tylko ludzie na tym cierpią.

 10. powiat istnieje od dwudziestu kilku lat. Tyle samo trwają kłopoty szpitala podobnie jak w znacznej większości powiatów w Polsce. Jeśli kondycja szpitala jest jedynym zarzutem kierowanym do rządzących powiatem to znaczy, że powiat jest naprawdę dobrze zarządzany.

 11. Rada powiatu i starosta do wymiany! czas rozliczenia już blisko! Wybory was zabolą oj zabolą!

 12. Halo Włodawa! Czytaliście już dzisiejsze wiadomości? Starosta Romanczuk znowu liczy na drapane z Niemiec. Tym razem wymyślił że chce zainstalować w naszym powiecie niemieckie patrioty! Jeszcze nie tak dawno nie raczył odpowiedzieć Wojsku Polskiemu na ofertę zakupu stadionu na Sztabowej. Dopiero po interwencji radnego Koniecznego łaskawie rozpoczął rozmowy w tej sprawie. Do tej pory nie wiemy czy transakcja dojdzie do skutku bo zamiast informować mieszkańców o postępach znowu zaczyna mieszać się w partyjne przepychanki. Przy okazji należy zapytać jak wykorzystywane są sławetne respiratory z Niemiec? Dalej leżą w pudełkach? Instrukcja obsługi już przetłumaczona? Widać że powoli dociera do Starosty że kadencja się kończy a sukcesów brak! Zaczyna się nerwowość w partyjnych szeregach co zrobić żeby mieć chociaż iluzoryczne szanse na jakiekolwiek poparcie i szansę na utrzymanie się na intratnych stanowiskach. Rada powiatu też udana. Zamiast znaleźć jeden głos poparcia i zakończyć tę żenade wolą lansować się na gali okładania po twarzach. Bo to przecież teraz takie modne. Byle do wyborów!
  P.s
  Jak nam się zwolnią terminy przedstawimy listę najpilniejszych potrzeby i spraw do rozwiązania w powiecie włodawskim nad którymi nitki nie mial czasu się pochylić przez całą kadencję. Jest długa więc prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Byle do wyborów!

 13. Do listy proszę koniecznie dopisać betonówkę, której remont tak solennie obiecywał starosta Romańczuk. Gdy został wybrany na następną kadencję, to olał totalnie ten temat i nawet się nie zająknie o swojej obietnicy. Pewnie liczy na następne 4 kadencje, bo w tych się nie zmieścił. Szkoda, że starosty nie wybiera się przy urnie, a decydują różne układy i przepychanki.

 14. A co was napadło z tym starostą? Może zajmijcie się naszym miastem i jego problemami: czystościa powietrza, nawierzchniami ulic,planowaną tężnią…

  • W którym wydziale starostwa pracujesz? Jak liczysz że starosta da ci nagrodę zapomnij. W pierwszej kolejności muszą się najeść członkowie zarządu i reszta świty z peeselu. Mieszkańcy mogą liczyć tylko na ochłapy z pańskiego stołu. Ale wybory już blisko

 15. W punkt! Działam w zarządzie.

 16. Internet Telewizja Włodawa

Dodaj komentarz