Ostatnie otwarcie mostu pontonowego

Tylko trzy dni (9-11 sierpnia) będą trwały tegoroczne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa w Zbereżu. W ubiegłym tygodniu władze powiatu, gminy Wola Uhruska oraz służb mundurowych zdecydowały, że będzie to ostatnie takie święto.

Wójt Woli Uhruskiej Jan Łukasik już na początku tego roku informował radnych, że nie chce więcej organizować Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa. – Jestem za tym, aby zrezygnować z tej imprezy, a wymyślić coś innego, o mniejszej randze i dla mieszkańców naszej gminy – tłumaczył podczas jednej z sesji. – Wystąpiłem do starosty Andrzeja Romańczuka z wnioskiem, by to powiaty włodawski i szacki na Ukrainie przejęły na siebie ciężar finansowy i organizację Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa, jeżeli dalej są zainteresowane tym wydarzeniem.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

3 komentarzy "Ostatnie otwarcie mostu pontonowego"

  1. Dobrze żarło i zdechło.

  2. Od 2009 roku w miejscowości Kryłów – Krzeczów odbywają się Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa. Zastanawiające, że takich trudności, jak w Zbereżu i we Włodawie nie robią władze gminy Mircze z wójtem na czele i powiatowe w Hrubieszowie ze starostą na czele.

  3. No i przejścia nie budziet. A na spotkaniu we Włodawie posłowie tak obiecywali że będzie przejście. Pani Mazurek nawet się na FB chwaliła że już prowadzi rozmowy w tej sprawie i co? Usiekpa do Brukseli po kasę a nas zostawiłem jak tych głupich. Teraz pewnie jej następca Sasin też zrobi tak samo. On ma tylko nazbierać głosów a potem sypnie się na nas i pojedzie spowrotem do Warszawy

  4. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content