OSP Włodawa otrzymała wóz gaśniczy

W czwartek 3 października w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem Wicepremiera Jacka Sasina oraz władz samorządowych z burmistrzem Włodawy Wiesławem Muszyńskim na czele.

W trakcie uroczystości PSP we Włodawie przekazano nowoczesny, w pełni wyposażony samochód ratowniczo – gaśniczy. Ochotnicza Straż Pożarna we Włodawie otrzymała z komendy powiatowej ciężki samochód gaśniczy wraz z wyposażeniem. Ponadto 31 OSP z powiatu włodawskiego otrzymało dotację na łączną kwotę 155 tys. zł.

To już kolejne wsparcie włodawskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w tym roku. Przypomnijmy. W czerwcu strażacy otrzymali zestaw ratowniczy PSP R1, dzięki któremu mogą jeszcze skuteczniej nieść pomoc potrzebującym. Sprzęt zakupiono ze środków transgranicznych PL-BY-UA w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału OSP w ratowaniu ofiar wypadków na drogach województwa lubelskiego i obwodu wołyńskiego” do którego przystąpiła Gmina Miejska Włodawa.

W najbliższej przyszłości z tego samego projektu planowany jest również zakup sprzętu hydraulicznego służącego do pomocy przy wypadkach komunikacyjnych. Włodawscy strażacy odbędą też specjalistyczne przeszkolenia w zakresie pierwszej pomocy.

UM Włodawa

4 komentarzy "OSP Włodawa otrzymała wóz gaśniczy"

  1. To Sasin kupił “za swoje”?

  2. Tak samo, jak swoje rozdają na lewo i prawo.

  3. Dostajecie sprzęt gaśniczy, jest źle, jakbyście nie dostali też by było źle.
    Zastanówcie się komentatorzy – malkontenci.

  4. Ile szaman skasował za pokropienie wozu wodą z pędzelka? Wystawił fakturę? XXI wiek i przy każdej możliwej sytuacji watykańczycy doją ten biedny i głupi naród.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content