Okuninka czeka na turystów

Oficjalny sezon wypoczynkowy nad Jeziorem Białym rozpocznie się już w tę sobotę, 26 czerwca. Władze gminy spodziewają się rekordowej liczby turystów, bo – w związku z pandemią – większość osób zdecydowała się na wypoczynek w kraju. – Jesteśmy gotowi na przyjęcie gości – zaprasza do Okuninki Marta Wawryszuk, sekretarz gminy Włodawa.

W tym roku turyści będą mogli korzystać z czterech kąpielisk. Trzy z nich zorganizowała gmina. Pierwsze tradycyjnie zlokalizowane zostało wewnątrz pomostu pływającego, który został także częściowo wyremontowany.

– Dalsze prace planowane są na przełomie roku – dodaje pani sekretarz.

Kolejne kąpielisko, o długości 140 metrów, znajduje się na wschodnim brzegu jeziora i trzecie (nowe) zlokalizowane zostało tuż za nim, idąc w stronę hotelu Rusałka. Czwarte kąpielisko zorganizowane zostało przy ośrodku wypoczynkowym ASTUR.

Kąpieliska będą czynne siedem dni w tygodniu od godziny 10 do 18. W tych godzinach nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będą ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim. Poza terenem kąpielisk obszar wodny patrolować będzie łódź ratownicza. Jak zawsze przed rozpoczęciem sezonu na plaże i boisko nawieziony został nowy piasek.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 Komentarz do "Okuninka czeka na turystów"

  1. dzwonek !!!!!!!!!!!!chodnik-przejście BEZPIECZNE od tesco do kik,ccc,my center….gospodarze WŁODAWY ….POBUDKA !!!!

  2. Bez jaj. Po co miasto ma wspierać prywatne interesy i korporacje. Do TESCO ludzie jeżdżą samochodami. Do KIK, CCC. również. Z drugiej strony ścieżka i chodnik. Może te firmy niech się zrzucą i zrobią ścieżkę jak im zależy? W mieście jest wiele potrzebniejszych rzeczy do zrobienia.

  3. Zaraz, zaraz, szkoła to jest zdaje się po drugiej stronie. Obok ścieżka rowerowa z chodnikiem prowadzi prosto do szkoły.

  4. Czeka a juz za miesiąc będziecie pierdo… ze wam Deltę przynieśli.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.