Odzyskano ponad 200 części samochodowych o wartości około miliona złotych

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej jako biegli eksperci uczestniczyli w działaniach wymierzonych w przestępczość samochodową. W ich trakcie funkcjonariusze z NOSG wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Głównej Straży Granicznej, policjantami z wydziału do walki z Przestępczością Samochodową oraz Laboratorium Kryminalistycznego KSP zabezpieczyli ponad 200 części samochodowych, których wartość szacowana jest na około milion złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którym przedstawiono 7 zrzutów popełnienia przestępstwa zgodnie z art. 291§1 kk. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do realizacji sprawy doszło w ostatnich dniach, a w czynnościach jako biegli eksperci wzięli udział funkcjonariusze  z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Terespolu oraz Komendy Głównej Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszami Laboratorium Kryminalistycznego KSP.

Policjanci stołecznego Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową od pewnego czasu pozyskiwali informacje, że samochody kradzione na terenie Warszawy, powiatów ościennych, jak również Niemiec  trafiają w jedno miejsce do tzw. “dziupli samochodowej” w miejscowości Kiciny w powiecie wyszkowskim. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze na posesji i w najbliższej okolicy ujawnili liczne mechaniczne i karoseryjne części samochodowe.  

W wyniku przeprowadzonych czynności pomiędzy porozrzucanymi podzespołami funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili wycięte elementy karoserii zawierające numery VIN, które po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazały się pochodzić z kradzionych samochodów.  Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań zarówno ujawnione elementy karoserii, jak również ponad 200 innych części samochodowych. Wartość zabezpieczonych do badań części jest szacowana na kwotę około 970 tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego w wieku 25 i 37 lat, którym na chwilę obecną przedstawiono 7 zarzutów popełnienia przestępstwa z art. 291§1 kk, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Sprawa ma charakter rozwojowy.
NOSG

Skip to content