Odzyskane samochody

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pochodzącą z przestępstwa Toyotę Land Cruiser o wartości 320 tys. zł

W nocy z 25 na 26 października br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach, na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymano 47-letniego ob. Białorusi. Mężczyzna podróżował do Polski, samochodem marki Toyota Land Cruiser o szacunkowej wartości 320 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Rosji. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, dalsze czynności są prowadzone przez funkcjonariuszy Policji.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali już ponad 200 pojazdów pochodzących z przestępstwa o wartości ponad 9 mln zł.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pochodzącego z przestępstwa Jaguara o wartości 100 tys. zł

1 listopada br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym z Polski, zatrzymano ob. Polski. Mężczyzna wyjeżdżał na Białoruś, samochodem marki Jaguar XF o szacunkowej wartości 100 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, dalsze czynności są prowadzone przez funkcjonariuszy Policji.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 28 mln zł.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali tylko w ciągu jednej doby, trzy samochody pochodzące z przestępstwa o wartości prawie 300 tys. zł.

Wczoraj, na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym, zatrzymano obywatela Białorusi. Podróżny usiłował wywieźć na lawecie, samochód marki Mercedes Actros o szacunkowej wartości 150 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN.

Tego samego dnia, również na tym przejściu granicznym, odzyskano pochodzącego z przestępstwa Forda. Tym razem, na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymano obywatela Białorusi, który podróżował Fordem Kuga. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ujawnili ingerencję w oznakowaniu nadwozia samochodu oraz stwierdzili fałszerstwo dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wartość odzyskanego Forda oszacowano na kwotę 60 tys. zł.

Kolejne auto pochodzące z przestępstwa odzyskano na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Tu do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym, stawił obywatel Ukrainy, podróżujący samochodem marki Nissan Evalia. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze ustalili, iż auto o wartości 85 tys. zł, zostało skradzione na terytorium Francji. Mężczyzna został zatrzymany, zaś pojazd zabezpieczono.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 28 mln zł.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali pochodzący z przestępstwa samochód dostawczy IVECO o wartości 80 tys. zł.

6 listopada br., na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwano podróż 32-letniemu ob. Ukrainy. Mężczyzna wyjeżdżał z Polski, samochodem dostawczym marki IVECO o szacunkowej wartości 80 000 zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż pojazd został skradziony na terytorium Francji. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, zaś pojazd został zabezpieczony na służbowym parkingu SG.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 28 mln zł.

Skip to content