Od piątku „obcy” muszą płacić za korzystanie z Orlika przy MOSiR

Koniec z bezpłatnym Orlikiem przy włodawskim MOSiR dla wszystkich. Burmistrz Wiesław Muszyński wzorem innych miast wprowadził w miniony piątek opłaty za korzystanie z obiektu znajdującego się przy ulicy Szkolnej. Grupy zorganizowane nie należące od klubów sportowych oraz stowarzyszeń realizujących zadania gminy, a także dzieci i młodzieży uczące się spoza miasta muszą teraz zapłacić 25 zł lub 15 zł za 45 minut w zależności, z którego z boisk korzystają.

Pobieranie opłat za korzystanie z boisk zbudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” stało się możliwe, ponieważ skończył się 10-letni okres tzw. trwałości projektu. W rozmowie z tygodnikiem burmistrz Wiesław Muszyński przyznał, że prawo wymusiło na ratuszu taki ruch, bo Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem ma obowiązek pobierać opłaty od instytucji czy firm, które z niego korzystają.

– To dwie grupy dorosłych korzystających z Orlika, w tym jedna z prywatnej firmy, która nie widzi nic w tym złego, ze za 1,5-godzinne wynajęcie boiska będzie musiała zapłacić 50 zł – Teresa Zaleńska-Sak, dyrektor MOSiR mówi o tym, kogo dotyka rozporządzenie, które ujrzało światło dzienne 9 marca, a weszło w życie dzień później.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Od piątku „obcy” muszą płacić za korzystanie z Orlika przy MOSiR"

 1. P. Teresko a to nie jest już czas na emkę……?

 2. Halo Włodawa czy wy to widzicie? W artku napisali że Starosta Romanczuk jeszcze nic o sprawie nie wie!!! Dziennikarze pytają a on rozkłada ręce. Pamiętam jak w wywiadzie dla “das Onet” Starosta żalił się że musi udzielać wywiadów na parkingu bo wotowcy i policja zamknęli miasto. Jak nam się zwolnią terminy odnajdziemy tego artka i podlinkujemy. Panie Romanczuk serio?! Od czego masz Pan urzędników w starostwie? Nie płacimy wam za picie kawy.

 3. Urzędnik | 14 marca 2023 at 22:56 |

  No niestety w Starostwie sami płacimy za picie kawy, ale jakbyś koleś chciał nam sponsorować kawę to przyjmiemy.

  • Co za chamstwo!

   • Haha! Ty możesz być chamem na pełen etat, ale jak ktoś zniży się do twojego poziomu i wygarnie ci językiem, którego używasz abyś go dobrze zrozumiał, to formułujesz wobec niego zarzut, który jak ulał pasuje do ciebie. To się nazywa ironia losu, czy bezgraniczna głupota?

  • Wasza buta i arogancja niedługo się skończą. Wybory tuż tuż.

 4. Włodawianka | 15 marca 2023 at 13:07 |

  Pani Teresko, tak trzymać, nie oddawajcie pisowcom osiru bo zmarnują wszystko co tam teraz robicie

 5. W mosirze jest spoko, nie czepiajcie się.Pracownicy zaangażowani, dużo fajnych imprez dla dzieci organizują.Basen jak narazie działa a w innych miastach już zamykają baseny bo kasy nie mają. Nie ma co u nas narzekać

 6. Fakt faktem MOSiR odżył mocno. Dużo dzieciaków sporo imprez. W lecie te rajdy rowerowe i spływy są fajne. Jedziesz rowem wracasz kajakiem i jesz kiełbaskę z ogniska. Pan Jacek ma podejście do ludzi i robi fajna atmosferę. Reszta załogi też fajna heh pozdrawiam:)

 7. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content