Od 1 stycznia 2019 r. odpady będziemy segregować inaczej. Jak?

Do mieszkańców Gminy Włodawa

Odpady wrzucamy obecnie do dwóch pojemników/worków w podziale na odpady “suche” i “mokre”. Od 1 stycznia 2019 roku odpady będą dzielone na 5 frakcji w podziale na kolory:
– Brązowy – odpady ulegające biodegradacji (bio);
– Żółty – metale i tworzywa sztuczne;
– Niebieski – papier i tektura;
– Zielony – szkło;
– Czarny – odpady pozostałe po segregacji, które nie mogły zostać umieszczone w poszczególnych grupach (zmieszane).
Nadal będziemy oddzielać od innych odpadów popiół z palenisk domowych z tą różnicą, że wrzucać go będziemy do pojemnika lub worka w kolorze szarym.
W celu dokonywania prawidłowej segregacji odpadów została opracowana ulotka „Jak segregować odpady?”, która jest dostępna w Urzędzie Gminy Włodawa oraz na stronie internetowej www.gmina-wlodawa.pl.
Ważne!!!! Omawiane zmiany, nie zobowiązują mieszkańców do składania nowych deklaracji.

Urząd Gminy Włodawa

 

Załącznik Rozmiar
Ulotka Jak segregować odpady.pdf 661.25 KB

4 komentarzy "Od 1 stycznia 2019 r. odpady będziemy segregować inaczej. Jak?"

  1. już takie zamieszanie co można a co nie niby szkło ale szyby nie itd a gdzie i jak to zbierać w domu w bloku przecież z jedną rzeczą nie biegamy do śmietnika

  2. Chełmianin | 26 listopada 2018 at 17:08 |

    Ja się pytam, gdzie się podziały kontenery na śmieci w Okunince, dla właścicieli domków letniskowych? Przecież słona opłata została pobrana za cały rok. Z letnikami tak łatwo Wam nie pójdzie,wytworzone przez nich odpady będą wożone do gminy

  3. Szanowni Państwo, najwyraźniej nie do końca jasno tekst wskazywał, że dotyczy to Gminy Włodawa. W związku z tym dodaliśmy jeszcze w dwóch miejscach taką informację.

  4. Takie są fakty | 28 listopada 2018 at 08:59 |

    Spokojnie, mieszkańcy będą mieli możliwość zobaczenia poprawnej segregacji odpadów przy Urzędzie Miasta , Gminy oraz Starostwie Powiatowym Komendzie Policji i Straży Granicznej , Pożarnej. Tam zapewne od 1 stycznia będą stały takowe kontenery i będzie można zobaczyć jak się śmieci segreguje.

  5. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content