Obywatelskie zgłoszenie i czujność policjantów pozwoliły na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 29-letni mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Mężczyznę zatrzymali włodawscy policjanci, gdy kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce włodawskiej drogówki dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę po godzinie 17:00 oficer dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że spod jednego z ośrodków wypoczynkowych wyjechało BMW koloru białego, którego kierujący jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. We wskazanym kierunku pojechał patrol włodawskiej drogówki. Po kilku minutach w miejscowości Okuninka funkcjonariusze zatrzymali wskazany samochód. Podczas kontroli okazało się, że kierowca to mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 29-latek był pijany. Wynik to blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Pojazd zholowano na policyjny parking, a mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania.

Teraz mieszkaniec powiatu hrubieszowskiego za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może on doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy. Widząc niepewny styl jazdy kierowcy alarmujmy służby ratunkowe.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Komentuj jako pierwszy na "Obywatelskie zgłoszenie i czujność policjantów pozwoliły na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy"

Dodaj komentarzSkip to content