Obrzucił scenę jajkami, bo…nie podobała mu się muzyka

Zarzuty zakłócenia ładu i porządku publicznego usłyszał 57-latek z Włodawy, który w miniony weekend podczas muzycznego koncertu rzucił jajkami w kierunku sceny. Żadne nie trafiło w członków zespołu, jednak takie zachowanie wywołało ogromne oburzenie uczestników imprezy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz zgodził się na środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym we Włodawie.

Do tego zdarzenia doszło podczas sobotniego koncertu w ramach Dni Włodawy.  Podczas występu jednego z zespołów muzycznych,  nieznany sprawca rzucił z tłumu w kierunku sceny kilka jajek. Żadne nie trafiło w członków zespołu, jednak takie zachowanie wywołało ogromne oburzenie uczestników imprezy.

Włodawscy policjanci na podstawie zabezpieczonego zapisu monitoringu oraz zdjęć ustalili sprawcę tego czynu. Okazał się nim 57- letni mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna  przyznał policjantom, że obrzucił scenę jajkami, gdyż… nie podobała mu się muzyka, która była wtedy grana.

Mężczyzna usłyszał zarzuty zakłócenia ładu i porządku publicznego i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz zgodził się na środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezy masowe. Niebawem sprawa wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana  do Sądu Rejonowego we Włodawie.

podinspektor Bożena Szymańska
KPP Włodawa

23 komentarzy "Obrzucił scenę jajkami, bo…nie podobała mu się muzyka"

 1. to po cholerę przyszedł jak mu się muzyka nie podoba

 2. No to mamy nowy motyw promocyjny dla miasta. Proponuję upamiętnić miejsce, w którym po raz pierwszy w historii rzucano w Zenka jajkami. No i jest wreszcie coś oryginalnego dla kuchni lokalnej – jaja na Zenka, pomyślcie o tym drodzy restauratorzy. A tak w ogóle, nie ważne co mówią. Ważne, że mówią w całej Polsce, żeby z tego mówienia byli chętni tu przyjechać i ważne, żeby nie mylili z Kłodawą, bo to nie to samo….

 3. Z okolic | 5 lipca 2023 at 01:12 |

  Wielu światowych artystów m.in.(Adele) prosi o nie wrzucanie rzeczy na scenę. Pachnie zaplanowaną akcją.

 4. Jaki wrażliwiec ,jego wybitny przekaz artystyczny i wizerunek został naruszony hehe Niech występuję z siatką odgradzającą od widzów jak Blues Brothers.Ktoś musiał wreszcie zaprotestować, przeciw zalewowi chłamu w mediach,tandety i szmiry.Przeciwko kosztom jakie ponosi każdy z nas płacąc za to.Koncert niby za darmo, w tv też ,ale płacimy za to wszyscy.I to ile płacimy ,godzinny występ około 50 tys złotych!Artysta hehe Gdyby to była Irena Santor.I niech się nie oburza on sam,muzyka i całokształt pasują do jaj i to takich przeleżałych.

  • Za koncert zapłacił prywatny przedsiębiorca który z okazji jubileuszu firmy chciał coś zrobić dla mieszkańców. Jak ktoś nie chciał nie musiał przychodzić. Jeden mundry chciał zabłysnąć i zrobił wstyd na całą Polskę. Nie zdziwię się jeśli przedsiębiorca nie zechce powtórzyć już kolejnych koncertów bo jednemu podstarzalemu facetowi zachciało się jajecznicy. Ludzie są jednak dziwni.

   • OK Tym razem zapłacił przedsiębiorca ale od prawie dekady karmią nas w państwowej tv tą papką i wtedy płacimy my wszyscy.Państwo nie ma swoich pieniędzy ,ma tylko podatników w różnych formach podatków.Piszesz jak ktoś nie chciał ,to nie musiał przychodzić(…)Nie musiał ale chciał to zrobić,zaprotestować w ten właśnie sposób.Nikt mu do tego prawa nie zabrał.Jest pełnoletni,nie miał zakazów,wszystko.Wstydem jest mieszać do tego sądy.Jaka jest tu szkodliwość czyny?Ktoś umie ją wycenić,oszacować ?500 zł mandatu nie załatwia sprawy ?Pan się przyznał ,przyjął mandat.Drugi wstyd z kasą na ten artyzm,w państwie gdzie dzieci umierają bo nikt nie refunduję ich leczenia!To jest wstyd,tzn powinienem być ale cicho sza,artysta płacze !

    • Przypomnij mi proszę kiedy to tv państwowa nie karmiła cię papką? Moze tv eska nie nadaje papki? Wiem, teraz taki ,,trynd” attak na tvp. Nie oglądam sylwestra w Zakopanem, tak dla porządku.

   • Otóż to | 6 lipca 2023 at 09:09 |

    Kurdesz, 57 lat i podstarzały? A ty młodzieniaszku ile masz lat? Co tak wypominasz komuś wiek? Podstarzały, he he dobre sobie. Jak przyszedł to nie podstarzały.

 5. Jestem daleko od rzucania w kogokolwiek jajami, pomidorami, tortami, bananami czy po prostu “mięsem”, ale ten 57-latek zrobił dla miasta w minutę więcej niż wszyscy burmistrzowie dotąd. O Włodawie piszą wszyscy od tandetnych pudelkow po media od lewicy po prawicę. Rzut jajem w Zenka, który zachował się jak WAŁĘSA (nie chce ale muszę ,bo mi nie zapłacą) ma w komentarzach tyle samo przeciwników co zwolenników. Niech tylko co kilkusetny przyjedzie zobaczyć miejsce, gdzie odbył się ten slawetny rzut to zenkowe jajka zamienią się w prawdziwe jajo Faberge dla Włodawy. Uderz w gwiazdę a posypie się złoty pył. Sztuka, żeby ten pył zebrać i przerobić na Faberge. Tak więc do roboty władze i inne podmioty. Okuninka ma krokodyla, a Włodawa może mieć zenkowe jajka, np. w postaci jajecznicy “oczy zielone” (z jaj od kur zielononozek) czy omletu “w tulipanie na śniadanie “. A może tradycją stanie się wielka jajecznica (jakkolwiek ją rozumieć) na początku lipca. W końcu znana na całym świecie TOMATINA w Bunol wzięła się od przypadkowej bójki na pomidory w 1945 roku. Hiszpanie wiedzieli co z tym zrobić.

 6. Czyli za rok, obchody 1 rocznicy obrzucania Zenka jajami

 7. Nie popieram ale rozumię.

  • rozumiem!!!ROZUMIEM !!! ortografia

   • Historycznie | 7 lipca 2023 at 16:08 |

    Dobre. J. polski i szacunek do polskości to podstawa. Tak jak obowiązki Polaków wynikające z art.82 konstytucji

 8. Ochrona była ale nie popisali się. Stali po drugiej stronie dyskutując po między sobą. I pilnując co? Właśnie nie wiadomo co! A pod sceną ilu ich było? Przecież przyszli do pracy a nie na piknik!

 9. A mi się podoba taka muzyka i co komu do tego, ważę że ludzie się świetnie bawili śpiewali, tańczyli dorośli i dzieci, wszyscy radośni i weseli. To jest ważne a smutasy niech siedzą w domu i znawcy muzyki niech sluchają radia słuchawki na uszy i na rower ha ha. Pogodny człowiek to jak mu na grzebieniu zagrają będzie tańczył a smutas będzie mu wszystko przeszkadzało. Najlepiej krytykować. Było świetnie a Zenek ma w nosie wasze podłe komentarze, kasę bierze i dobrze się ma.

 10. Hefajstos | 7 lipca 2023 at 10:45 |

  Czytając komentarze w WP i na innych portalach zauważam, że zwolenników obrzucenia jajkami jest około 90%. Przeciwnicy powołują się na kulturę, rozm, zdrowy rozsądek czy dobre obyczaje. Przeciwnikom nie podoba się bratanie z PISem, wypromowanie podwórkowej muzyki przez TVP i medialne nagłaśnianie jak wielkiej gwiazdy.
  Jaka jest prawda?
  Gościo obrzucił jajkami Zenka bo nie lubi PISu, ale na poziomie ustalania sprawcy wyeliminowano tą opcję, oszczędzając nam informacji politycznych w wiadomościach TVP mówiących o przemocy w stosownym kontekście. Włodawa by na tym straciła. Sprawa rozeszła się po kościach ale niesmak pozostał.

 11. “Artysta” Skiba krytykuje Zenka, pamiętam jego popis na scenie jak pokazał dupę publiczności gdzie siedział premier Buzek. Jak śmie krytykować kulturalnego Zenka

 12. Otóż to | 7 lipca 2023 at 16:17 |

  A Doda pokazała dupe widowni, na której zasiadał Prezydent RP.

 13. A czy przypadkiem wypadek samochodowy niedaleko Białego to nie jest wina PiSu?, A pogoda i zwiększony ruch na drogach i ulicach miasta to nie wina Tuska?
  Puknijcie się w główki nie kompromitujcie naszego miasta

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content