OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WE WŁODAWIE

11 listopada br. Starostwo Powiatowe we Włodawie organizuje obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne Święto jest szczególną okazją do wspólnego, radosnego obchodzenia tego wyjątkowego jubileuszu.

Za wolność i niepodległość Ojczyzny wiele pokoleń Polaków walczyło i oddawało życie, zarówno w licznych powstaniach, jak i na frontach wojen. Naszym obowiązkiem, jako ich spadkobierców, jest zachowanie pamięci i czci dla tych, którzy w walce tej złożyli ofiarę swojego życia. Wspólnie świętujmy radość z życia w wolnej i demokratycznej Ojczyźnie, którą zawdzięczamy patriotyzmowi i niezłomności naszych przodków. W ten sposób wyrazimy nasz szacunek dla minionych pokoleń i dumę z ich osiągnięć.
W imieniu organizatorów uroczystości serdecznie zapraszamy do udziału w niej.


Przybądźmy licznie, z całymi rodzinami, niosąc biało-czerwone flagi i chorągiewki. Przystrójmy również nasze domy i ulice w biało-czerwone barwy.

Planowany przebieg uroczystości:

10:15 – zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie

10:30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki z Garnizonu Chełm

11:40 – przemarsz pod pomnik Tadeusza Kościuszki

12:00 – przemówienie okolicznościowe Przewodniczącego Rady Powiatu we Włodawie

– Apel Poległych i salwa honorowa

– uroczyste złożenie wieńców pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki

– koncert Włodawskiej Orkiestry Dętej

1300 – program artystyczny „Barwy Wolności” w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie (sala kina WDK)

Starostwo Powiatowe we Włodawie

1 Komentarz do "OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI WE WŁODAWIE"

 1. Pan Satanista | 3 listopada 2018 at 15:59 |

  Słyszycie tą ciszę? To polityczne harpie z PiS, PO, SLD, PSL i innych klubów wzajemnego upychania do stołków dzielą się łupami. Skończyło się rzucanie błotem i wzajemne oskarżenia. Leszkowi z Siedlec Holi założył kaganiec. Mucha wyłączył swoich troli. Chłopy z PSLu na przymusowym poście alkoholowym, żeby nie strzelić gafy jak Kukiz. Teraz kochani nadszedł czas na ponadpartyjne wzajemne fellatio. Jak już torcik zostanie podzielony znowu się zacznie jazgot. Cieszcie się chwilą.

 2. Niestety to prawda, a najżałośniejsi są Pisowcy

 3. A moim zdaniem najżałośniejsze są farbowane lisy. I gawiedź, która kupuje ten kit.

  • Pan Satanista | 4 listopada 2018 at 20:57 |

   Czym się różni gawiedź kupująca kit farbowanych lisów od gawiedzi kupującej kit o patriotycznych bajkach opow o Żelaznych, bogach, honorach, ojczyznach czy od gawiedzi wierzącej bujdom Muszyńskiego o przejściach granicznych, strefach ekonomicznych czy podciąganiu kolei do Włodawy. Kontestuj prawdy objawione.

 4. Gal anonim | 4 listopada 2018 at 21:38 |

  Najżałośniejsze Wiesław Pobożny skamlący u łągwy i to nadaremnie

 5. wasze wypociny nasączone jadem obnażają wasze kompleksy!!!

 6. kto rządzi w powiecie?

 7. Czerwony z racji miejsca zamieszkania. | 5 listopada 2018 at 12:41 |

  Na radnych się pchali a teraz wstydzą się uczestnictwa w poczcie sztandarowym !!!!! Być może oszczędzają nogi na 1 maja lub są zmęczeni po 17 października .

  • Mariusz niech obskoczy wszystkie poczty sztandarowe. On lubi się lansować przy katabasach z kropidłami.

 8. a co z Fredem ? Czy Freda ….? Czy Freda …..?

 9. Czerwony z racji miejsca zamieszkania. | 6 listopada 2018 at 20:29 |

  Może niech Pan burmistrz zaprosi przedstawicieli zaprzyjaźnionego miasta z Ukrainy by Ci też wystawili poczet honorowy . Przecież mamy tam zacieśnione stosunki 🙂 Byłoby FAJOSKO i uroczyście na pełnej pompie 🙂

  • Świetny pomysł. W przeszłości Ukraińcy też ginęli za Polskę. Podczas tej zawieruchy z 1918 roku zachowaliśmy się wobec nich nie fair.

 10. PSSE we Włodawie: podejrzenie zachorowania na odrę u ucznia liceum

 11. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Zmiana wielkości czcionki