Nowy dyrektor szpitala po nowym roku

Na sesji Rady Powiatu we Włodawie powołano komisję konkursową na dyrektora SPZOZ. To w związku z końcem kontraktu (27 grudnia) dotychczasowej wieloletniej dyrektor szpitala – Teresy Szpilewicz.

W skład komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora SPZOZ we Włodawie weszli jako przedstawiciele Rady Powiatu: Tomasz Korzeniewski – przewodniczący komisji, Marian Kupisz, Adam Panasiuk, Mirosław Konieczny, Mariusz Zańko i Władysława Bąk-Kusiej (lekarz) oraz Janusz A. Kloc – przedstawiciel Rady Społecznej SP ZOZ we Włodawie i dr Beata Fałda – przedstawiciel rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

1 Komentarz do "Nowy dyrektor szpitala po nowym roku"

 1. Co po nowym dr jak kasy nie ma i nie będzie

 2. No jak to?, będziecie mieli kogo opluwać, zarzucać niekompetencję, upolitycznienie, i winę za wszystkie niepowodzenia tego świata!
  A może wy, krytykanci dotychczasowego zarządu szpitala wystartujecie?

  • Wiecie co się życzy największym wrogom w nowym roku?
   Obyś trafił ns oddział wewnętrzny/geriatrie we Włodawie…

   • Po co bzdury piszesz. Pracujące tam Panie i Panowie dużo serca wkładają w swoją pracę i robią co w ich możliwości. Jest dobra opieka. Twoi wybrańcy po prostu oleli szpitale powiatowe. W każdym zakresie i wynagrodzenia i wyceny usług medycznych.Szkoda że na zaniedbaniach państwa próbujecie robić politykę.

 3. Oni sami się krytykują w myśl zasady ‘po wynikach ich poznacie’ Trudno jest coś dodać..Wystarczy spojrzeć na wynik ogólny tego zarządu .Wszystko ładnie samo się podsumowuję.

 4. I chwała Najwyższemu. Wiele krzywd wyrządziła. Szpital do ruiny doprowadziła. Lody kręciła. Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

 5. Może Pan Burmistrz wystartuje nie tak dawno czytałam,że jest w stanie
  “Uratować” szpital powodzenia życzę

 6. A ty nie możesz? Przy twoich kompetencjach i aktywności ( zwłaszcza w mediach) masz szansę. Startuj! Poprzemy

 7. Jeszcze raz Ci powtarzam durniu – nie czaisz – ta baba to zła kobieta. I chwała Najwyższemu, że odsunięta. Wiele krzywd wyrządziła. Szpital do ruiny doprowadziła. Lody kręciła . folwark prywatny z jednostki publicznej zrobiła. Zarząd powiatu pozwalał jej na to pod wodzą Starosty – działania dywersyjne. Nic nie pomogła w rozwoju, a wręcz przeciwnie doprowadziła ten szpital do ruiny i upadłości – zadłużenie horrendalne. Tym powinno się zająć nawet ABW czy czasem nie doprowadziła do działań antypaństwowych. Odwal się od burmistrza to nie jego działka, to działka starosty – a ten sie tylko głupio śmieje. Myślę, że nowy dyrektor będzie mądrym zarządcą. Bo ta to była tępa i “zła kobieta była.” personel szpitala : trzymajcie się będzie dobrze.

  • Kto przy zdrowych zmysłach zajmie się tą stajnią Augiasza? Każdy kto poważnie myślałby o naprawie sytuacji w SPZOZ, będzie warunkował objęcie tej funkcji audytem działań dotychczasowego zarządu i dopiero po wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości penalizowanych art. 231) § 1 k.k., aby nie odpowiadać w przyszłości za współudział, będzie mógł sprawować zarząd. Do tego nie dopuści komisja konkursowa, gdyż takie działanie uderzałoby tym samym artykułem w dotychczasowe władze powiatu jako organ nadzorczy. Ponieważ wszystkie lokalne siły polityczne okresowo sprawując nadzór nad minionymi zarządami SPZOZ są współodpowiedzialne na zasadzie ciągłości władzy nadzorczej za obecną sytuację, komisja zaakceptuje jedynie takiego kandydata, który przyjmie na siebie odpowiedzialność za dotychczasowe efekty zarządu i nadzoru w zamian za benefity podobne tym, z których korzystał dotychczasowy zarząd. Skutkiem oczywistego wyboru, będzie jedynie postępująca degradacja SPZOZ bez względu na zarząd, gdyż ten będzie mógł robić jedynie to, na co pozwala nadzór. Pierwotna przyczyna zła, które dotyka SPZOZ nie tkwi więc w zarządzie SPZOZ, a w zarządzie powiatu i to od czasu pierwszego oddłużenia SPZOZ.

 8. Życzę pomyślnego leczenia głowy w tutejszym szpitalu, ty mądry inaczej

 9. posadzili głąba na kompa co by pisał teksty gówniane chwalące starostę. Wy tam w starostwie dyżury macie? klepiecie bzdury co wam nadają czy własna inicjatywa ? szpital z milionowymi stratami do których doprowadziła obecna dyrektor. Starosta to klepał i pozwalał na to i co jest OK? zapytaj personel co maja do powiedzenia na temat Pani Dyrektor.

 10. Bardzo proszę nie używać wulgaryzmów i nikogo nie obrażać każdy ma prawo do własnego zdania,
  to nie tylko świadczy o poziomie autorów ale jest karalne.

 11. Oj tam autorom. Tu tylko jeden próbuje błyszczeć: odwagą ( może coś zażył?) i kulturą ( z domu wyniósł?). Bo chyba nie ze szkół, których nie pokończył

 12. tępej propagandy i agitki nie znoszę i nikogo się nie obraża. Towarzysze PSL zrujnowaliście szpital. trzymaliście na stołku kobitę co ten szpital rujnowała. Pozbywała się specjalistów – dr. pediatrzy. Likwidacja SOR, OIOM , noworodki, położnictwo …a w zamiarze ginekologia. Co to jest ? wygaszanie szpitala? a ty towarzyszu o obrażaniu piszesz? puknij się w łeb . Szpital jest jednostką publiczną dla ludzi a nie fabryką kredek z dochodami, Zadaniem powiatu jest zabezpieczyć taką jednostkę w prawidłowe funkcjonowanie – ta kobita tego nie zapewniła.

 13. Wszystkie szpitale powiatowe w Polsce mają się świetnie tylko ten włodawski jest w tragicznej sytuacji. No i oczywiście to tylko w ostatnich latach no wcześniej przecież było wspaniale. Coś jakbym słyszał Błaszczaka, który oburzony krytykuje władze z powodu rakiety

 14. Ciekawe co pan starosta Romanczuk będzie robił po wyborach samorządowych

 15. Do Anonima z 14.14 a to pytanie to z troski,głupoty czy nienawiści?

 16. Najlepiej zapytać starostę jakie ma plany. Nas to nie interesuje

 17. Każdy z byłych starostów jakoś sobie poradził i ten też na pewno da radę. A wiesz dlaczego? Bo to ludzie, którzy mądrzy są. Mają rozum a nie tylko zawiść, złość i frustrację jak niektórzy komentujący

 18. I życzenia na Nowy Rok: oby był lepszy od mijającego: dla naszego Miasta i dla nas. Zdrowia, nadziei, spokoju, pokoju. Szacunku dla wszystkich myślących inaczej niż my

 19. Czy są jacyś kandydaci lub kandydatki na dyrektora szpitala ?

 20. Hefajstos | 1 stycznia 2024 at 19:55 |

  Przymiarek na dyrektorów było kilka, ale jak się okazało, nie wszyscy kandydaci typowani przez grupy decyzyjne byli zainteresowani objęciem tej funkcji. Pozostała na placu boju, ponoć obecna zastępczyni byłej dyrektorki. Wtajemniczeni twierdzą, że konkurs jest rozpisany pod tą panią. Według mojej oceny z którą można się zgodzić lub nie, ta pani daje gwarancję właściwej współpracy szpitala i organu zwierzchniego (starostwa). Element współpracy może okazać się najważniejszy zaś cała reszta mało istotna.

  • Pełniąca funkcję vice gwarantuje utrzymanie dotychczasowego modelu zarządzania i współpracy ze władzami powiatu. Właściwie to namaszczenie przez ustępującą jedynie po to by uciszyć tumult wywołany przez personalne rozgrywki pomiędzy nią a kluczowym personelem. Czyli postępująca degradacja wg zgodnie ze słusznie nakreślonym obrazem przez Anonim I 31 grudnia at 9 : 36 I

 21. Jak to nie ma kandydatów?! Dlaczego?! Tylu mądrych na włodawskich portalach, tyłu kompetentnych

 22. nowy dyrektor ma być normalnym człowiekiem i umieć rozmawiać z personelem. chamstwo już się skończyło. Jeśli ta Pani chce dobra szpitala to musi gadać z ludźmi. poznać problemy, jak Pani będzie miała ciągoty autokracji to szpital ją zmiecie. Zobaczymy co pokaże konkurs

 23. będzie tak samo , albo gorzej.tu trzeba nowej twarzy.

 24. nowy dyrektor – umowa do 31.12.24 . Niech się wykaże co naprawił po poprzednikach. Jak sie sprawdzi to przedłużyć na kolejny okres – wyniki finansowe. Pełna kontrola wydatków/ przetargów / podpisanych umów

 25. Od 25 lat szpital jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Rządziły powiatem już wszystkie opcje polityczne. Było też wielu dyrektorów. Czy naprawdę sądzicie że kondycja szpitala zależy od wyboru dyrektora?

 26. inne powiaty już świętują 25 lecie istnienia dlaczego u nas taka cisza

 27. szpilewiczowa do ruiny doprowadziła szpital

 28. do ruiny szpitale powiatowe doprowadziło państwo a w jego imieniu NFZ

 29. Pełna zgoda. Proces udawania przez państwo, że za szpitale odpowiedzialne są samorządy trwa od wielu lat. Państwo pobiera podatki na ubezpieczenie zdrowotne. Dysponuje tym NFZ. Samorządy nie otrzymują ani grosza na utrzymanie szpitali.

 30. Jakoś inne szpitale działają bez takich cyrków jak za Pani Teresy. Teraz potrzebny jest jakiś ekspert. Nawet za dużą pensję. Ktoś kto poprawi relacje personel-dyrekcja i szpital-pacjenci. Wtedy będzie łatwiej rozmawiać z nowymi lekarzami których potrzebujemy jak ryba tlenu. Za lekarzami przyjdą pacjenci a za pacjentami pieniądze.

 31. wyłoniony w drodze konkursu nowy dyrektor zatrudnić na rok niech pokaże co zrobi. po wynikach poznamy. Otwarty audyt poczynań poprzedniej dyrekcji . Przegląd stanowisk. Racjonalna polityka kadrowa – szczególnie administracji. Reforma administracji. Odtworzyć ponownie zamknięte oddziały ( SOR, Dziecięcy , Noworodki , Położnictwo ). Kulturalne rozmowy z personelem. Konkretne rozmowy z NFZ . Tego wszystkiego brakowało przez ostatnie lata. Trzeba to zrobić jak najszybciej do końca 2024 . Jeśli nie to zamknąć szpital.

 32. Ależ tu jest dużo specjalistów i menedżerów. Mam nadzieję, że któryś odważy się wystartować w konkursie.

 33. Rzeczywiście jak wynika z niektórych komentarzy kierowanie szpitalem jest bardzo proste. Wystarczy z pracownikami porozmawiać życzliwie, otworzyć kilka oddziałów np.sor, dziecięcy iż głowy. Aż dziw bierze że przez wszystkie minione 25 lat nikt na to nie wpadł i szpital cały czas na kłopoty. No po prostu paradne

 34. RATS -inicjały.

 35. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content