Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie

W 2020 roku przy kopalni Bogdanka ruszy budowa elektrowni na paliwo pochodzące z procesu gazyfikacji węgla – zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Nowa siłownia ma mieć moc 500 MW. W Europie będzie to projekt pilotażowy.

Chodzi o wzniesienie elektrowni w Starej Wsi pod Bogdanką. Pierwszy projekt budowy siłowni węglowej w tej lokalizacji prowadził francuski koncern GDF Suez, który wszystkie swoje aktywa w Polsce, włącznie z elektrownią w Połańcu, sprzedał Grupie Enea, właścicielowi kopalni Bogdanka. Już w 2016 roku, podczas Barbórki, minister Tchórzewski zapowiadał budowę nowej elektrowni przy Bogdance opartej o technologię gazyfikacji węgla. Nie podał jednak szczegółów.

Wczoraj Tchórzewski na antenie radia Wnet powrócił do tego tematu. Zapowiedział, że przygotowania do budowy elektrowni nabiorą tempa. Roboty miałyby ruszyć w 2020 roku. Moc nowej siłowni określił na 500 MW, czyli połowę tego, co Enea zamierza wbudować w Ostrołęce.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Nowa elektrownia powstanie w woj. lubelskim. Ma być największą tego typu na świecie"

 1. S rali muchi budu wiasna!

 2. Reżyser Kina Akcji | 22 listopada 2018 at 13:38 |

  A miała być wybudowana we Włodawie pod warunkiem,że będą inne władze samorządowe .

  • Hahahah i jeszcze jakaś bajeczka? Swoja drogą to korupcja polityczna. Typowe dla tej władzy.

   • Bajeczki to miałeś przez ostatnie 4 lata i będziesz nimi nadal pasiony przez kolejne 5 lat z obecna starą władza samorządowa . Co do elektrowni miała być MIAŁA ale po wyborach zmieniono jej lokalizacje .

    • hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahhahaahhahahahhaha

    • Leszek nie pij już więcej. Idź już spać lepiej, bo jeszcze sobie elektrownie atomową we Włodawie ubzdurasz.

 3. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content