Nietrzeźwy chciał zawieźć dzieci na szkolną wycieczkę

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 41-letni kierowca autokaru, który chciał ruszyć na wycieczkę do Zamościa z grupą dzieci. Policjanci powstrzymali mężczyznę od dalszej jazdy. Uczniowie wyjechali z opóźnieniem ale i z innym kierowcą. Policjanci zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Wczoraj, przed godziną 9:00 włodawska “drogówka” skontrolowała autokar wycieczkowy i jego kierowcę, który miał przewieść dzieci na wycieczkę. Kontrola odbyła się we Włodawie, pod jedną ze szkół, skąd uczniowie mieli pojechać do Zamościa. Wycieczka była wcześniej zgłoszona przez dyrekcję szkoły. Zarówno stan techniczny pojazdu jak i posiadane dokumenty nie wzbudzały u funkcjonariuszy żadnych zastrzeżeń.

Jednak  wycieczka o wyznaczonej  godzinie nie odjechała. Powodem okazał się kierowca autobusu. 41-letni mężczyzna był w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Teraz 41-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy wszystkim rodzicom i opiekunom, że każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 112. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. W tym celu należy skontaktować się z oficerem dyżurnym włodawskiej komendy pod nr tel. 47 813 22 09. W tym roku kontrole autokarów będą przeprowadzane na wyznaczonym punkcie we Włodawie na ulicy Wiejskiej. Jednocześnie prosimy, aby informacje o planowanych wycieczkach zgłaszane były przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content