Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu włodawskiego

Ostatniej doby włodawska policja wyeliminowała z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich jechało pojazdami zaś trzeci miał ponad 3 promile i jechał rowerem. Apelujemy o rozwagę.

Policjanci z włodawskiej komendy stanowczo reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia mundurowi  na drogach  naszego powiatu prowadzą wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Minionej doby policjanci zatrzymali trzy osoby, które zdecydowały się kierować zarówno autem jak i rowerem, pomimo wypitego alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w miejscowości Zastawie przed godziną 10:00. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego bmw alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. W organizmie 35-letniego mieszkańca gminy Urszulin, znajdował się blisko promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Kolejny kierujący “na podwójnym gazie” został wyeliminowany z ruchu tuż po godzinie 15:00 w Majdanie Stuleńskim. Przeprowadzone badanie u wczorajszego rekordzisty wykazało ponad 3 promile alkoholu. 38-letni mieszkaniec gminy Wola Uhruska jechał rowerem. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat.

Ostatni kierowca wpadł we Włodawie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał 41-latka jak kierował peugeotem. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi Włodawy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara zakazu prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz pozbawienie wolności nawet do 2 lat.

Apelujemy do kierowców o rozwagę! Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zbliżający się okres świąteczny to czas, gdzie zauważalny jest zwiększony zarówno ruch pojazdów jak i pieszych. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska- Prystupa
KPP Włodawa

Skip to content