Nielegalne papierosy nie trafią na krajowy rynek

Zatrzymane nielegalne papierosy o wartości ponad 90 tys., zł, to efekt działań funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzonych na terenie pow. chełmskiego. Od początku roku nie dopuściliśmy do wprowadzenia na rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 13 mln zł.

27 listopada br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych.  W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji znajdującej się na terenie Chełma (woj. lubelskie). Funkcjonariusze posiadali informacje, iż na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu. Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania pojazdu znajdującego się na jej terenie. W przestrzeni bagażowej kontrolowanego samochodu, funkcjonariusze SG, ujawnili i zabezpieczyli 120 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 90 tys. zł.

Podczas prowadzonych działań w Chełmie, zatrzymano dwóch obywateli Polski (mieszkańców regionu). W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, obecnie trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani mężczyźni (47 i 41l.) odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku roku nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 13 mln zł.

NOSG

Skip to content