Nielegalna produkcja papierosów zlikwidowana

Włodawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli prawie 3500 nielegalnie wytwarzanych papierosów oraz materiały do ich produkcji. Towar został znaleziony przez mundurowych u 60-latka z Włodawy. Śledczy przedstawili mu zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych, za co grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Włodawscy policjanci do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą razem z Krajową Administracją Skarbową z Białej Podlaskiej zabezpieczyli prawie 3500 gotowych papierosów wytworzonych tak zwaną „metodą chałupniczą” zapakowanych w paczki. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli ponad 500 sztuk gilz papierosowych, ponad 300 pustych paczek po papierosach, krajankę tytoniową oraz nabijarkę do tytoniu.

Towar został zabezpieczony przez mundurowych podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 60-latka z Włodawy. Uszczuplenie dochodu Skarbu Państwa zostało wyliczone na ponad 3 000 złotych. Policjanci zatrzymali włodawianina, któremu  śledczy przedstawili zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Zgodnie z Ustawą o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa