Nie żyją motocykliści. Szpitale w Chełmie i we Włodawie ich nie przyjęły

Dwóch ciężko rannych motocyklistów nie przyjęły szpitale w Chełmie i we Włodawie. Jeden z pacjentów zmarł w karetce, drugi po dwóch dniach w szpitalu w Lublinie.

Do wypadku doszło 2 listopada po południu na trasie z Włodawy do Chełma. W pobliżu miejscowości Żłobek osobowy ford zderzył się z motocyklem. Jak ustalili policjanci, kierowca forda wyprzedzał ciężarówkę, kiedy z przeciwka nadjechał motocykl. Doszło do czołowego zderzenia. – Kierowca motocykla oraz jego pasażer doznali rozległych obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala – poinformowała podinsp. Bożena Szymańska z policji we Włodawie.

Ruszyli na pomoc

– Wysłaliśmy do tego wypadku dwa zespoły ratownictwa – z Woli Uhruskiej i Włodawy. Dwóch motocyklistów było w stanie ciężkim. Dyspozytorzy starali się o przyjęcie pacjentów  w różnych szpitalach – we Włodawie i w Chełmie – relacjonuje Anetta Szepel, pielęgniarka koordynująca w Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie.

– Niestety, Włodawa odmówiła przyjęcia pacjenta tłumacząc się, że są szpitalem covidowym i przyjmują tylko takich pacjentów. Z kolei w Chełmie, który też odmówił, są wstrzymane przyjęcia na chirurgię ze względu na zakażenia koronawirusem wśród personelu. Szpital tłumaczył, że nie ma możliwości zaopatrzenia pacjenta na sali operacyjnej. Ostatecznie pacjent nie dojechał do tego szpitala, zmarł w karetce – dodaje pielęgniarka.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Dziennika Wschodniego.

1 Komentarz do "Nie żyją motocykliści. Szpitale w Chełmie i we Włodawie ich nie przyjęły"

 1. Jak widać Covid i takie zbiera żniwo.

 2. I oczywiście zapisano w akcie zgonu, ze przyczyna śmierci był COVID?
  Czy ktoś pociągnie do odpowiedzialności lekarzy, którzy odmówili leczenia?

 3. co to jest? szpital kowidowy. Kto to wymyślił? Gdzie to napisane?

 4. Brawo Panie Starosta! Może od razu kupcie czarne worki i dużo piachu i że dwie łopaty

 5. I jak tu nie wierzyć spiskowym teoriom. Depopulacja w toku.

 6. Powyżej starosta pisze o 75 łóżkach covidowych we włodawskim szpitalu. A szpital posiada ok. 180. Chłopak mógł żyć. Tym powinna się zająć prokuratura.

 7. szkoda gadać | 11 listopada 2020 at 14:10 |

  Powyżej starosta pisze o 75 łóżkach covidowych we włodawskim szpitalu. A szpital posiada ok. 180. Chłopak mógł żyć. Tym powinna się zająć prokuratura.

 8. no to już spzoz dyrekcja zacznie tworzyć pseudo dokumentacje jako alibi dla siebie. Nieudolność i niechlujstwo zarządzania w tym szpitalu jest porażająca . Taka smoleńszczyzna. Ta kobita co mówi w dzienniku to już emerytka. Po co tam siedzi.

 9. Co się dzieje?! Szpitale, lekarze nie leczą, szkoły, nauczyciele nie uczą. PiS rozwalił państwo Polskie. I widać niektorym grupom zawodowym to pasuje.

  • Jak można odmówić leczenia pacjenta, gdzie przysięga Hipokratesa składana przez lekarzy od czasów starożytnych. Przecież jej główne przesłanie głosi „Primum non nocere”, co znaczy „Po pierwsze nie szkodzić” i jak to się odnosi do tego zdarzenia?!

 10. “Niestety, Włodawa odmówiła przyjęcia pacjenta tłumacząc się, że są szpitalem covidowym i przyjmują tylko takich pacjentów.” kto o tym zdecydował? – odpowiednie dokumenty. Czy szpital tzw. covidowy ma ograniczony obowiazek udzielenia pomocy w stanach zagrożenia życia? To jakaś paranoja.

 11. „…Za łóżko „covidowe”, używane czy nie, szpital dostaje dopłatę 100 zł dziennie. Dyrektorzy więc czasem zgłaszają na wyrost…”
  polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1975154,1,lozka-brakuje-nawet-krzesel-dzien-z-zycia-powiatowego-sor.read

 12. Panie Starosto, ratuj pan wlasna d..ę, prokurator już puka do drzwi… Zbyt dużo zaniedbań, czas się obudzić i pożegnać się z dobrym samopoczuciem. Wszyscy jesteście odpowiedzialni za śmierć tego (tych) dzieciaka(ów). Nowy Tydzień i p. Z chyba będą w tej sprawie za słabi.

 13. Fakt , bałagan tam straszny. Dyrektorki niekompetentne – chaos. A co z finansami? To tragedia jak z organizacja pracy

 14. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content