Nie zapominajmy o bezpieczeństwie w okresie świątecznym

Przed nami święta Bożego Narodzenia, co wiąże się ze wzmożonym ruchem pojazdów i pieszych. W tym okresie, jak co roku, policjanci będą prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Apelujemy o ostrożność, rozsądek, przestrzeganie przepisów drogowych oraz właściwe przygotowanie pojazdu przed podróżą.

Przed nami święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi zwiększone natężenie ruchu pojazdów i pieszych. Policjanci jak co roku będą prowadzić działania na drogach w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Mundurowi będą sprawdzać prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ich trzeźwość, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci. Policjanci sprawdzą także stan techniczny pojazdów oraz będą zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drogach oraz noszenie przez nich elementów odblaskowych.

W tym szczególnym czasie przede wszystkim apelujemy o ostrożność, rozwagę i rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Pamiętajmy również o trudniejszych warunkach atmosferycznych w okresie zimowym. Szczególnie ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Najlepiej jest wyjechać wcześniej, aby spokojnie bez pospiechu i bezpiecznie dojechać do celu. Zwróćmy też uwagę na właściwe przygotowanie pojazdu do podróży. Zadbajmy o opony zimowe, sprawne światła oraz uzupełnione płyny w samochodzie.

Niech ten okres świąteczny będzie przede wszystkim czasem bezpiecznym.

sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa

Skip to content