Nie uniknął badania na zawartość alkoholu

Wyważeniem drzwi do mieszkania i zatrzymaniem 51 – latka zakończyła się interwencja włodawskich policjantów po zgłoszeniu o nietrzeźwym kierującym. Policjanci zauważyli wskazany samochód, którym miał się poruszać na parkingu a kierującego zastali na klatce schodowej. Ten jednak zamknął się w mieszkaniu i odmówił poddania badaniu na zawartość alkoholu.

Wczoraj około godziny 10 otrzymaliśmy informację, z której wynikało że nietrzeźwy kierowca na zakazie porusza się pojazdem marki Skoda Octavia. Ustaliliśmy, że mężczyzna zaparkował auto pod blokiem i poszedł do mieszkania. Policjanci zastali go na klatce schodowej. Ten jednak odmówił badania za zawartość alkoholu w organizmie i wszedł do mieszkania zamykając drzwi.

Pomimo wielokrotnego nawoływania przez funkcjonariuszy do otworzenia drzwi, mężczyzna odmawiał wykonania poleceń. W związku z tym podjęto decyzję o siłowym otworzeniu drzwi. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy wyważyli drzwi. Policjanci zatrzymali 51-letniego włodawianina i przetransportowali do szpitala, aby pobrać od niego krew do dalszych badań. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony.

Decyzja policjantów o siłowym wejściu do mieszkania była podyktowana koniecznością zabezpieczenia dowodów przestępstwa przed ich utratą, co w tym wypadku oznaczało badanie na zawartość alkoholu. W każdym przypadku zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, reakcja funkcjonariuszy jest stanowcza.

Jeżeli badania potwierdzą, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, mogą mu grozić 2 lata więzienia, konsekwencje finansowe i utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był już karany za jazdę pod działaniem alkoholu, bowiem w lipcu skończył obowiązywać go półroczny zakaz prowadzenia pojazdami, który został orzeczony przez sąd za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że alkohol to jedna z przyczyn wielu poważnych zdarzeń drogowych, więc każdy kto ma podejrzenie że nietrzeźwy znajduję się za kierownicą powinien zadzwonić pod numer alarmowy i poinformować o takim fakcie. Takie zachowanie może pomóc zapobiec poważnym tragicznych w skutkach wypadkom drogowym. To właśnie dzięki reakcji świadków  na łamanie prawa, możemy mówić o skutecznej walce z przestępczością. Nie może być mowy o budowaniu społeczeństwa obywatelskiego oraz skutecznej Policji bez współpracy z mieszkańcami.

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz
KPP Włodawa
źródło – https://wlodawa.policja.gov.pl/lwl/informacje/aktualnosci/118047,Nie-uniknal-badania-na-zawartosc-alkoholu.html

1 Komentarz do "Nie uniknął badania na zawartość alkoholu"

 1. GEORGE ORWELL w swej książce „Rok 1984” nie przewidział takich czasów.

 2. Nie wierzę | 21 września 2021 at 07:23 |

  Kiedyś po weekendzie w wenusie musieliby pół komedii zamknąć ale ogólnie nic się nie działo.Pić też trzeba umieć.

 3. pytanie zasadnicze, kto sprzedał alko pijanemu kierowcy? Po jaki kij na stacjach benzynowych jest alkohol?

 4. {Wczoraj około godziny 10 otrzymaliśmy informację, z której wynikało że nietrzeźwy kierowca na zakazie porusza się pojazdem marki Skoda Octavia. Ustaliliśmy, że mężczyzna zaparkował auto pod blokiem i poszedł do mieszkania. Policjanci zastali go na klatce schodowej}. to ze kierował samochodem możecie mieć nagranie. skąd wiecie ze kierował piany, sami twierdzicie ze poszedł do mieszkania, wypił i mógł wyjść, nie wolno juz wyjść na klatkę

  • Nie widzieli jak wychodzi z samochodu i udaje się do mieszkania to mizerne wasze tłumaczenia

 5. swiat na uszach staje zeby swoj swego powalal a potem sie dziwia ze leja ich w turban jak w murzynski beben po sluzbie za dobrych czasow wszyscy znali swoje miejsce wszeregu i nie bylo takiej hu….i jak dzis pozdrowienia dla wszystkich normalnych emerytowanych mundurowych

 6. ORMO czuwa i donosi, a i ZOMO powróciło.

 7. Patola united

 8. Do administratora.Komentarze które zawierają nazwiska nie powinny być wyświetlane,za to grozi kara nawet dla administratora

 9. Gringo, synonim słowa penis pisze się przez “ch”.

 10. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Skip to content